• Już samo tankowanie Syreny nieco różni się od tankowania dowolnego współczesnego auta. Stąd za paliwo odpowiada wyznaczony opiekun.
  • Koszt wynajmu Syreny to 80 groszy za minutę jazdy i tyle samo za kilometr. W przypadku subskrypcji opłata za każdy kilometr została obniżona do 50 groszy.
  • W pierwszej kolejności Syrena trafi na ulice Warszawy. Następnie do Krakowa, Łodzi, Wrocławia oraz Trójmiasta.

Syrena 105 Lux dostępna na minuty. Oto nowość w popularnym Panek CarSharing. Co ciekawe, firma zapowiadała polskiego klasyka już pół roku temu. Wiadomość opublikowano jednak 1 kwietnia, co można było wówczas potraktować jako primaaprilisowy żart. Okazało się jednak inaczej.

Wypożyczalnia po nienajlepszych doświadczeniach z innymi polskimi klasykami (jeden z klientów katował i uszkodził Poloneza Caro) zmieniła zasady korzystania z samochodu. Syrena będzie dostępna tylko dla wybranych klientów firmy – to pierwszy przypadek w historii. W praktyce oznacza to użytkowników aplikacji Panek CS, którzy na dotychczasowe usługi wydali nie mniej niż 500 zł.

Otwartą kwestią pozostaje, czy ograniczony dostęp ochroni Syrenę przed uszkodzeniami? Przypominamy, że już samo tankowanie Syreny nieco różni się od tankowania dowolnego współczesnego auta. Przy tankowaniu benzyny konieczna jest dolewka Mixolu (zalecana w proporcji 1:30 lub 1:25). Nie dziwi zatem, że wprowadzono zakaz tankowania auta przez klientów (za to odpowiada wyznaczony opiekun). Co więcej, w Syrenie zamontowano dodatkowy system monitoringu, by uchronić klasyka przed zniszczeniem.

Panek ostrzega, że samochód wymaga przyzwyczajenia, jeśli chodzi o prowadzenie i hamulce. Wśród zaleceń dla użytkowników wskazano, by nie przekraczać prędkości, określonych obrotów i unikać dynamicznej jady. Wygląda zatem na to, że gdy przytrafi się klient z wyjątkową ciężką nogą, to wówczas szybko zostanie podjęta interwencja służb monitorujących flotę aut.

Znamy już ceny jazdy Syreną. Koszt wynajmu to 80 groszy za minutę jazdy i tyle samo za kilometr. W przypadku subskrypcji opłata za każdy kilometr została obniżona do 50 groszy. W pierwszej kolejności Syrena trafi na ulice Warszawy. W planach jest przetransportowanie samochodu do innych miast. Z przejażdżki Syreną będą zatem mogli skorzystać chętni w Krakowie, Lublinie, Wrocławiu oraz Trójmieście.