Przedstawiciele CCOO nie kryli oburzenia po tym, jak zobaczyli, co zostało zamontowane w jednym z hiszpańskich zakładów działających w branży drogeryjnej. A chodzi o klatki, w których kierowcy ciężarówek mają obowiązek przebywać podczas załadunku i rozładunku towaru, który przewożą w swoich samochodach. Zdaniem przedstawicieli CCOO takie rozwiązanie to nic innego jak traktowanie ludzi jak zwierzęta i uwłaczanie ich godności.

napisali na Twitterze obok skandalicznego zdjęcia przedstawiciele Hiszpańskiej Centrali Związkowej Komisji Robotniczych.

Czytaj także: Niemieccy policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom. Ten element mógł się niedługo złamać!

Resztę artykułu znajdziesz pod materiałem wideo:

To bardzo kontrowersyjne rozwiązanie ma pomóc przede wszystkim ograniczyć liczbę kradzieży, ale nie tylko. Jego celem jest również zmniejszenie częstotliwości wypadków przy pracy: w trakcie załadunku oraz rozładunku. CCOO apeluje, aby jak najszybciej zakazać takiego skandalicznego rozwiązania i zapewnić kierowcom ciężarówek "godne warunki pracy oraz szacunek". Ponadto organizacja domaga się pomieszczenia do odpoczynku o minimalnym standardzie i toalecie. Zdaniem przedstawicieli Hiszpańskiej Centrali Związkowej Komisji Robotniczych, jeśli sytuacja się nie poprawi, w przyszłości po prostu zabraknie chętnych do pracy jako kierowcy ciężarówek.

Czytaj także: Skrytykowała znaną firmę za stan ciężarówki. Nie wzięła pod uwagę jednej rzeczy

To nie pierwszy raz, kiedy do sieci trafiają skandaliczne zdjęcia klatek dla kierowców ciężarówek z Hiszpanii. Podobna sytuacja miała miejsce mniej więcej rok temu, przy czym wtedy dotyczyła fabryki kartonów.

Czytaj także: Zatrzymali kuriera, który wiózł "bombę". Sam się o to prosił

(AG)