Jednym z najbardziej irytujących zachowań kierowców jest blokowanie samochodem dwóch miejsc parkingowych. Denerwuje to przede wszystkim tych, którzy szukają miejsca do zaparkowania w godzinach szczytu lub w pobliżu centrum handlowego. Wtedy widok auta z linią rozdzielającą miejsca postojowe pomiędzy kołami potrafi działać na innych kierujących jak płachta na byka.

Problemu nie ma, gdy wymaga tego od nas sytuacja źle zaparkowano inne pojazdy, a my ustawiamy auto obok nich. Jednak część kierowców działa tak celowo i z premedytacją. Sam spotkałem się kiedyś z argumentacją, że robią tak, aby nikt nie zarysował im samochodu.

Dalszą część artykułu znajdziesz pod materiałem wideo.

Zerknij: Volkswagen zdradza szczegóły dotyczące nowego Tiguana. Kilka rzeczy może zaskoczyć

W taki właśnie sposób pewien kierowca Jaguara zaparkował pod jedną z galerii handlowych w australijskiej Canberze.

"Pierwsze zdjęcie pokazuje sytuację, gdy parkowałem. Na drugim widoczne są zmiany, gdy wróciłem z zakupów po godzinie. A trzecie powstało chwilę później, gdy skończyłem pakować zakupy do auta" opisuje sytuację internauta.

Czytaj: Przez przejazd godzinami "stoją" w korkach. Bezradni mieszkańcy poprosili o pomoc Kaczyńskiego

"To najlepsza zemsta, jaką widziałem od dawna"

Wpis cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem internautów, którzy wesoło go komentują. "Utrudnił innym parkowanie, stwarzając innym niedogodności. Dlatego sam najlepiej nauczy się, odczuwając niedogodności", "To najlepsza zemsta, jaką widziałem od dawna", czy też "kompletnie bezmyślnie zaparkował" to tylko kilka z wielu podobnych wpisów.

Sprawdź: W centrum handlowym w Gdyni można dostać 450 zł kary. To bat na bezmyślnych kierowców