Tesla reaguje na ataki na dealerów. W samochodach aktywowano Sentry Mode

Dodaj w Google
Poniżej streszczenie artykułu:
Skrót przygotowany przez Onet Czat z AI, może zawierać błędy.
  • Tesla zwiększa bezpieczeństwo dealerów, aktywując Sentry Mode we wszystkich pojazdach w salonach.
  • Decyzja ta jest odpowiedzią na ataki na dealerów w USA i Kanadzie, w tym wandalizm w Ontario, gdzie uszkodzono ponad 80 Tesli.
  • Sentry Mode to system monitorowania otoczenia pojazdu, który rejestruje podejrzaną aktywność za pomocą kamer i czujników.
  • W przypadku aktywacji, nagrania są zapisywane na nośniku USB, a właściciel otrzymuje powiadomienia o zagrożeniu.
  • Tryb wartownika działa, gdy poziom naładowania akumulatora wynosi co najmniej 20%.
To odpowiedź na post zamieszczony w serwisie X (dawniej Twitter) przez zwolennika i inwestora Tesli Sawyera Merritta, który wskazał, że Tesla powinna mieć ochroniarzy we wszystkich swoich punktach dealerskich i centrach serwisowych w Ameryce Północnej.

W Kanadzie uszkodzono ponad 80 Tesli

To pokłosie największego do tej pory aktu wandalizmu, do którego doszło 19 marca w kanadyjskiej prowincji Ontario. Jak informowaliśmy, nieznani sprawcy uszkodzili ponad 80 Tesli znajdujących się na parkingu. Porysowali ich karoserie lub poprzebijali opony. Merritt sprecyzował, że nie był to punkt dystrybucyjny marki, tylko centrum serwisowe, więc pojazdy należały do klientów.
Serwis carscoops.com słusznie zauważył, że publicznie ogłoszona informacja przez Muska o aktywacji Sentry Mode we wszystkich samochodach w salonach jest również wskazówką dla wandali. Niektórzy mogli nie wiedzieć o tym systemie bezpieczeństwa, a teraz mają możliwość zabezpieczenia się przed rejestracją wizerunku. To jednak nie jest w stylu Muska.

Sentry Mode: co to jest i jak działa?

To dosłownie "Tryb wartownika", czyli system monitorowania otoczenia pojazdu za pomocą kamer i czujników, które znajdują się z przodu, po bokach oraz z tyłu. Jak czytamy w internetowej instrukcji obsługi Tesli Model Y, domyślnie Sentry Mode jest wyłączony. "Po jego włączeniu, jeżeli pojazd jest zablokowany i ma włączone położenie postojowe, kamery i czujniki (zależnie od wyposażenia) pozostają włączone i gotowe do zarejestrowania wszelkiej podejrzanej aktywności".
Nagrany obraz jest zapisywany na nośniku USB, jeśli znajduje się on w pojeździe. Jeśli nie, właściciel powiadamiany jest jedynie o zagrożeniu poprzez aplikację mobilną. Ma taż dostęp na żywo do widoku z kamery. Tryb wartownika może funkcjonować, jeśli poziom naładowania akumulator wynosi co najmniej 20 proc.

To jest materiał Premium

Dołącz do Premium i odblokuj wszystkie funkcje dla materiałów Premium:

czytaj słuchaj skracaj

Dołącz do premium
Odpowiedź na pytanie przygotowana przez Onet Czat z AI:
Coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie później.
Wyczerpałeś dzienny limit konwersacji z Onet Czatem z AI. Spróbuj ponownie jutro. Pamiętaj, że wciąż możesz korzystać z treści na Onecie!