Auto Świat Wiadomości Aktualności Uszkodzili ponad 80 Tesli na parkingu. Duży akt wandalizmu w Kanadzie

Uszkodzili ponad 80 Tesli na parkingu. Duży akt wandalizmu w Kanadzie

Wizerunek Tesli drastycznie się zmienił po politycznym zaangażowaniu Elona Muska i jego kontrowersyjnych zachowaniach. Spada sprzedaż samochodów amerykańskiej marki, dochodzi też do aktów agresji: niszczone są salony i same pojazdy. Do jednego z największych aktów wandalizmu doszło ostatnio w Kanadzie.

Zniszczone Tesle przed salonem marki w Hamilton, w Ontario
Zniszczone Tesle przed salonem marki w Hamilton, w OntarioHamilton Police Service
  • Ekscentryczny szef Tesli po serii kontrowersyjnych zachowań, w tym krytyce innych rządów, popsuł wizerunek marki
  • Spada sprzedaż, coraz częściej dochodzi też do aktów wandalizmu
  • W kanadyjskiej prowincji Ontario uszkodzono ponad 80 Tesli zaparkowanych na placu dealera

W środę 19 marca w Hamilton, w kanadyjskiej prowincji Ontario, uszkodzono ponad nowych 80 Tesli, które były zaparkowane na placu obok salonu dealera tej marki, poinformowała lokalna policja. Uszkodzenia pojazdów były zróżnicowane: głębokie rysy na karoserii, przebite opony.

Trwa dochodzenie w celu ujawnienia sprawcy bądź sprawców. Funkcjonariusze przeglądają nagrania z monitoringu, proszą o kontakt świadków tego zdarzenia.

Tesla: od miłości do nienawiści

To chyba największy akt wandalizmu wobec Tesli do tej pory, jednak jest jednym z wielu incydentów, do których dochodzi od pewnego czasu. Media informowały o aktywistach, którzy pomalowali farbą witrynę salonu Tesli w Ontario. W tej kanadyjskiej prowincji doszło też do tajemniczego pożaru prawie nowej Tesli Model S. Jak podał Reuters, organizator salonu samochodowego w Vancouver usunął Teslę z listy wystawców w obawie o zachowanie bezpieczeństwa.

Zobacz też: "Efekt Muska" działa? Kia strąciła Teslę z piedestału w Polsce

Sytuacja w Kanadzie jest szczególna, ponieważ prezydent USA Donald Trump nałożył wysokie cła na towary z tego kraju, wcześniej sugerując nawet jego aneksję. Elon Musk — założyciel i największy akcjonariusz — został bliskim doradcą Trumpa, na czym cierpi firma produkująca samochody.

Liczne protesty organizowane są również w Stanach Zjednoczonych. Uszkadzane są też Superchargery, czyli stacje szybkiego ładowania Tesli, jak i prywatne auta.

Tesla Cybertruck w USA
Tesla Cybertruck w USATomasz Kamiński / Auto Świat

Musk jednoznacznie kojarzony jest z Teslą

Ekscentryczny szef Tesli po serii kontrowersyjnych zachowań zniszczył jej wizerunek, do tej pory postrzeganej jako modnej i nowoczesnej marki samochodów elektrycznych. Doszło do tego, że niektórzy właściciele Tesli umieszczają na nich naklejki z napisem: "kupiłem to auto, zanim Elon Musk oszalał". Nie brakuje też znanych osób, które rezygnują z Tesli.

Trwa bojkot konsumencki. W Niemczech, gdzie amerykański producent ma fabrykę pod Berlinem, w lutym br. kupiono o 76 proc. mniej nowych Tesli niż przed rokiem. W innych krajach również odnotowywano wyraźne spadki sprzedaży. Z całą pewnością nie są one spowodowane tylko problemami związanymi z logistyką zmodernizowanego Modelu Y. Potknięcie Tesli z chęcią wykorzysta konkurencja, szczególnie w Chinach.

Dowiedz się więcej: Tesla na zjeździe, rekordowe spadki na kluczowych rynkach. Szok w Niemczech

materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków