Rosyjski producent samochodów Moskwicz zapowiedział poszerzenie swojej gamy modeli. Tym razem z linii produkcyjnej zacznie zjeżdżać pierwszy sedan. Będzie to Moskwicz 6, który stanie się reprezentantem popularnej klasy kompaktów. Już teraz Rosjanie informują, że ten model przeznaczony do "codziennych podróży po mieście" trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2023 r.

Moskwicz 6 Foto: Moskwicz
Moskwicz 6

Z medialnych doniesień dowiadujemy się, że Moskwicz 6 będzie miał długość 4,78 m, szerokość 1,82 m i wysokość 1,49 m. W połączeniu z rozstawem osi wynoszącym 2,77 m ma to zapewnić dużą ilość miejsca dla pasażerów i na bagaż. Wygodę podczas podróży mają również gwarantować ergonomiczne siedzenia. Serwis time.news informuje, że na liście wyposażenia mają znaleźć się m.in. cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,4 cala, automatycznie składane lusterka boczne, kamera 360 stopni, a nawet elektrycznie sterowana klapa bagażnika.

Moskwicz 6 Foto: Moskwicz
Moskwicz 6

Opublikowane przez producenta zdjęcia wskazują na uderzające podobieństwo do chińskiego samochodu JAC Sehol A5 Plus. Serwis time.news przypomina, że ten średniej wielkości liftback zadebiutował w Chinach w 2021 r. Na tamtejszym rynku auto oferowane jest z turbodoładowanym silnikiem benzynowym 1.5 o mocy 184 KM. To pozwala przypuszczać, że taki sam napęd znajdziemy również w Moskwiczu 6.