Warto przypomnieć, że od 1 stycznia 2019 roku Karta Dużej Rodziny (KDR) przysługuje rodzicom, których dzieci są już dorosłe. To oznacza znaczne poszerzenie grona dotychczasowych beneficjentów, do niedawna bowiem na korzyści mogli liczyć jedynie rodzice mający dzieci niepełnoletnie lub studiujące. Szacuje się, że do tej pory z karty korzysta już ponad 2 mln uprawnionych do tego osób, a do programu przystąpiło ok. 5 tys. partnerów.

Od niedawna posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą tez liczyć na zniżki przy zakupie części zamiennych do swoich samochodów. Do programu KDR przystąpiły właśnie dwa sklepy internetowe: iParts.pl i Ucando. Jaka będzie wysokość rabatów dla rodzin 3+, tego nie wiemy. Firmy nie podały jeszcze takich informacji.

Z KRD także tańsze paliwo

Tańsze części to nie jedyne rabaty, na jakie mogą liczyć zmotoryzowane rodziny z kartą KDR. Zniżki przygotowały także niektóre stacje paliw. Shell oferuje rabat w wysokości 8 gr/litr paliwa podstawowego i 10 gr/litr w przypadku paliw premium, a także 3 gr/litr przy zakupie gazu LPG. Uczestnicy programu mają zniżką w wysokości 20 proc. na wybrane produkty spożywcze na stacjach Shell.

Na podobne rabaty można liczyć także na stacjach polskiego koncernu Lotos. Tu także zwykłe paliwo jest tańsze o 8 gr/litrze, a paliwa premium o 10 gr/litrze. Sieć zapewnia ponadto rodzinom 3+ 20 proc. rabatu na produkty gastronomiczne oferty Cafe Punkt i usługi myjni samochodowych.