Kupiłbym nowy samochód, ale cena takiego pojazdu jest wysoka. Kupno auta to nie wszystko trzeba jeszcze zapłacić ubezpieczenie, a przecież to dużo kosztuje. Nowe samochody są drogie, a kredytu nie wezmę, bo musiałbym płacić co miesiąc wysokie raty. Znacie to? Wielokrotnie słyszy się stwierdzenia tego typu od osób, które rezygnują z nowego auta, bo uważają, że ich na to nie stać. Czy aby na pewno?

Przecież Skoda zawsze miała ceny korzystne w porównaniu konkurencją, a w dodatku auto można kupić na kredyt, który został skalkulowany w taki sposób, żeby miesięczna rata nie obciążała nadmiernie naszej kieszeni. W dodatku teraz z racji 125 urodzin Skoda proponuje auta w bardzo korzystnych cenach, a i oferty kredytowe okazują się wyjątkowo korzystne na tle ofert rywali.

Kiedy wnikliwie przestudiujemy cenniki Skody okazuje się, że nie tylko stać nas na nowy samochód, lecz także możemy pozwolić sobie na model z mocniejszym silnikiem niż bazowy i z bogatym wyposażeniem, a nawet możemy dołożyć dodatkowe opcje. Jakby tego było mało, często okazuje się, że w Twoim zasięgu finansowym jest auto większe niż do tej pory uważałeś.

Foto: Skoda

Do tej pory myślałeś co najwyżej o kompaktowym aucie, a tymczasem okazuje się, że stać Cię na tak prestiżowy model jakim jest Skoda Superb. Przecież na ten pojazd przewidziano zniżki dochodzące do aż 18 500 zł. Dzięki urodzinowej ofercie ceny Superba zaczynają się już od 84 200 zł, a pod maską pracuje wówczas solidny, doładowany benzyniak 1.5 o mocy 150 KM. Auto można kupić za gotówkę lub na kredyt. W tym drugim przypadku raty za nowego Superba wynoszą tylko 842 zł.

Foto: Skoda

Klienci potrzebujący mocniejszego silnika mogą zdecydować się na 190-konnego benzyniaka, natomiast dla fanów prawdziwie sportowych wrażeń przewidziano topową 272-konną wersję. W tej postaci samochód ma w standardzie napęd na wszystkie koła. Nie zapomniano oczywiście o oszczędnych – w palecie są jeszcze dwa diesle o mocy 150 KM lub 190 KM.

Foto: Skoda

Za Superbem przemawiają nie tylko korzystne ceny zakupu, prestiżowy charakter czy efektowny wygląd, lecz także względy praktyczne. To wyjątkowo przestronne auto (w obu rzędach wygodnych siedzeń wygospodarowano mnóstwo miejsca na nogi oraz nad głowami) z bardzo dużym bagażnikiem. W wersji liftback ma on pojemność 625-1760 l, a w kombi wzrasta do aż 660-1950 l! W dodatku w tej drugiej postaci samochód potrafi przybrać terenową formę. To zasługa wersji Scout, która ma powiększony prześwit oraz charakterystyczne plastikowe nakładki na nadkolach i dodatkowe osłony pod zderzakami.

Skoda – bogata oferta SUV-ów

Nie da się zaprzeczyć, że SUV-y są teraz bardzo modne. Skoda podąża za trendami i ma w ofercie aż trzy nowoczesne auta tego typu. Najmniejszym z nich jest wprowadzony do sprzedażī w 2019 roku Kamiq.

Foto: Skoda

Ten nieduży z zewnątrz model okazuje się przestronny we wnętrzu, a jego kufer pomieści 400-1395 l. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz dobrej zwrotności auto wykazuje się dużym sprytem podczas przemierzania miast – nie ma kłopotu z manewrowaniem na ciasnych parkingach oraz ze znalezieniem luki do pozostawienia pojazdu.

Foto: Skoda

Jednocześnie za sprawą dynamicznych silników samochód bez problemu poradzi sobie także w trakcie pozamiejskich eskapad. Gama silnikowa obejmuje wyłącznie doładowane, benzynowe jednostki o mocy 95 KM, 115 KM lub 150 KM. Dwie mocniejsze oferowane są do wyboru z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Foto: Skoda

Skoda Kamiq w jubileuszowej ofercie ma rabaty dochodzące do 8500 zł, a auto z podstawowym silnikiem i w bazowej wersji wyposażeniowej można mieć już za 60 150 zł. Jeżeli zdecydujemy się na kupno z wykorzystaniem kredytu miesięczna rata będzie wynosiła tylko 602 zł.

Przenosimy się piętro wyżej i wsiadamy do Skody Karoq. Jak tu dużo miejsca, jakie komfortowe są fotele, a do tego ta wygodna pozycja za kierownicą, świetne materiały wykończeniowe i idealna widoczność we wszystkich kierunkach. A gdyby tak pojechać nim na wczasy… Z tym też nie ma problemu, bo kufer o pojemności 479-1810 l swobodnie zmieście urlopowy ekwipunek całej rodziny.

Foto: Skoda

No dobrze, tylko który wybrać silnik? Ich gama jest tak bogata, że każdy bez trudu dobierze wersję adekwatną do potrzeb. Kierowcy preferujący benzynowe odmiany mają do wyboru 115-konne 1.0 TSI, 1.5 TSI generujące 150 KM (skrzynia manualna lub automatyczna) bądź 2.0 TSI/190 KM (w standardzie automat i napęd 4x4).

Foto: Skoda

Pod maską Karoqa może pracować również jeden z trzech diesli – ich moce są dokładnie takie same, jak w benzyniakach. W zależności od wybranej wersji dostępne są skrzynie manualne lub automatyczne, a moment obrotowy przekazywany jest na koła przednie lub na obie osie.

No dobrze, ale ile to kosztuje?

Skoda Karoq to kolejny samochód, który zaskakuje pozytywnie, gdy spojrzymy na cennik. Okazuje się bowiem, że dzięki jubileuszowym rabatom ten kompaktowy SUV jest tańszy nawet o 12 000 zł i może stać się Waszą własnością już za 81 750 zł. Skoda nie byłaby oczywiście sobą gdyby także na ten model nie zaproponowała korzystnego kredytu. Dzięki takiej ofercie miesięczna rata to zaledwie 818 zł.

Skoda Kodiaq – więcej niż SUV

Jeżeli macie dużą rodzinę, a poza tym często wozicie dużo bagażu i jadą z wami dodatkowe osoby to nie zastanawiajcie się i od razu decydujcie się na topowego SUV-a. Skoda Kodiaq to samochód, który z nawiązką realizuje zadania stawiane przed autami rodzinnymi oraz rekreacyjnymi.

Foto: Skoda

To dlatego, że ma mnóstwo miejsca dla pasażerów, a w dodatku za 4000 zł można dokupić trzeci rząd siedzeń, a wtedy autem może wygodnie podróżować siedem osób. Niezależnie od wersji wygospodarowano również mnóstwo miejsca na bagaże – w 5-osobowej odmianie kufer mieści 650-2065 l, a w 7-osobowej – 270/560-2005 l.

Foto: Skoda

W jubileuszowej ofercie do wyboru jest Skoda Kodiaq z benzyniakiem 1.5 TSI o mocy 150 KM lub jako 2.0 TSI/190 KM – oba z manualną lub automatyczną przekładnią, a mocniejsza wersja także jako 4x4. Dwa diesle w gamie mają taką samą moc jak benzyniaki i też dostępne są z ręczną bądź automatyczną skrzynią i z napędem na przód lub jako 4x4.

Foto: Skoda

Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Uwaga! Skoda Kodiaq w jubileuszowej formie jest tańsza nawet o 15 500 zł i dostępna jest za mniej niż 100 tys. zł, bowiem cennik otwiera kwota 95 tys. zł. Zatem nawet po dokupieniu 3. rzędu siedzeń nie przekroczymy 100 tys. zł. Z kolei decydując się na kredyt rata będzie niższa niż 1000 zł, bo miesięcznie trzeba będzie naszykować tylko 950 zł.

Skoda Superb, Kamiq, Karoq i Kodiaq – cztery modele, których koszty zakupu udowadniają, że kupno nowej Skody jeszcze nigdy nie było tak korzystne i tak łatwe, jak obecnie, gdy marka obchodzi 125 urodziny. Nadal uważasz, że nie stać Cię na nową Skodę…