Niedawno pisaliśmy, że z anteny znika słynny brytyjski program motoryzacyjny "Top Gear". Teraz potwierdziły się także informacje o zakończeniu emisji kolejnego programu, z którym związana była trójka znanych prezenterów — Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May.

Clarkson w jednym ze swoich postów na Instagramie potwierdził, że "The Gran Tour" zostanie zakończone po kolejnym sezonie, który zostanie wyemitowany w 2024 r.

Powodem, dla którego program ma zniknąć, jest zerwanie współpracy z Jeremym Clarksonem z powodu jego skandalicznego zachowania.

Pierwotnie Prime Video miało zrezygnować zarówno z produkcji "The Grand Tour", jak i "Clarkson's Farm", począwszy od 2024 r. Prezenter wspomniał jednak w swoim wpisie, że nie będzie więcej "The Grand Tour", za to potwierdził (czym zaprzeczył poprzednim informacjom o końcu produkcji serii), że będzie "dużo Farmy Clarksona". Jednak ani Amazon Prime, ani sam Clarkson nie skomentowali jeszcze oficjalnie "upadku" serialu w jego obecnej formie.

Pierwszy z odcinków ostatniego, piątego sezonu "The Grand Tour" powinien pojawić się w lutym 2024 r. Jak donosi "Variety", finałowy odcinek nakręcony został w Zimbabwe.

Co ciekawe, w połowie 2023 r. wyemitowany został odcinek "The Grand Tour: Eurowypad(ek)" nakręcony m.in. w Polsce. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May rozpoczęli podróż w Gdańsku i przejechali przez znaczną część kraju do granicy ze Słowacją, z której potem kierowali się na Węgry i do Słowenii.

Ładowanie formularza...