Motoryzacyjny program nadawany przez BBC był produkowany niemal bez przerwy od 1977 r., choć wielką międzynarodową popularność zyskał dopiero na początku XXI w., gdy prowadzącymi zostali Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May. Teraz Top Gear, który prowadzili Andrew "Freddie" Flintoff, Paddy McGuinness i Chris Harris, zostaje oficjalnie wstrzymany.

Top Gear wstrzymany bezterminowo

Jak informuje stacja, przyczyną zawieszenia jest wypadek Andrew Flintoffa, który miał miejsce 13 grudnia 2022 r. Prezenter dachował wtedy w trójkołowym Morganie Super 3 na torze Dunsfold. Doznał poważnych obrażeń i cały czas nie doszedł do pełni zdrowia.

"Biorąc pod uwagę wyjątkowe okoliczności, BBC zdecydowało o wstrzymaniu emisji brytyjskiego programu w dającej się przewidzieć przyszłości. BBC pozostaje zaangażowane w sprawy Freddiego, Chrisa i Paddy’ego, którzy od 2019 r. stanowią trzon serialu. Nie możemy doczekać się nowych projektów realizowanych z każdym z nich" - czytamy w oświadczeniu.

Przeczytaj także: Uciekał i "kasował" radiowozy. Gdy policjanci otworzyli jego bagażnik, oniemieli

"Przerwa nie ma wpływu na pozostałą działalność Top Gear"

W oświadczeniu można więc przeczytać, że prowadzący program nie żegnają się z telewizją i będą prowadzić inne formaty oraz będą pracować w innych aktywnościach związanych z marką, bowiem "(...) przerwa nie ma wpływu na pozostałą działalność Top Gear, w tym formaty międzynarodowe, cyfrowe, czasopisma i licencje". Sam telewizyjny show jest jednak wstrzymany do odwołania.

Top Gear przez lata był programem, który przynosił jedne z największych dochodów i stał się międzynarodowym hitem. Ze zwykłego programu motoryzacyjnego przerodził się w program rozrywkowy z samochodami w tle.