– Chcemy dawać naszym gościom emocje związane z jazdą, ale przede wszystkim poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach – mówi prezes Toru Modlin, Rafał Zięba.

Położony 36 km od centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Lotniczego Modlin, ośrodek powstał dla osób, dla których pojazd jest czymś więcej, niż tylko narzędziem do przemieszczania się. Na Torze Modlin będzie można podszkolić swoje umiejętności, nauczyć bezpiecznego poruszania się samochodem oraz poćwiczyć jazdę sportową.

– Chcemy dawać emocje, ale przede wszystkim poprawiać bezpieczeństwo na naszych drogach. Nie tylko w województwie mazowieckim, ale całym kraju. Będziemy szkolić tak, by kierowcy z Warszawy i okolic byli postrzegani w całej Polsce jako ci jeżdżący bezpiecznie, ale jednocześnie dynamicznie i w sposób inteligentny – mówi Rafał Zięba.

Ambasadorem ośrodka został Leszek Kuzaj, jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich kierowców rajdowych. – Jestem zaszczycony móc pracować z tak świetnym zespołem ludzi i zarazem być ambasadorem Toru Modlin. To wspaniały, nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt. Głęboko wierzę, że w niedługim czasie nasz ośrodek zostanie numerem jeden wśród centrów szkoleniowych tego typu w Polsce – mówi czterokrotny rajdowy mistrz Polski.

Oferta Toru Modlin to propozycje zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Zajęcia obejmują kursy bezpiecznej jazdy o różnym stopniu zaawansowania, szkolenia jazdy ekonomicznej i defensywnej, a także swobodne treningi jazdy sportowej. Goście ośrodka mają do dyspozycji nowoczesną infrastrukturę: dwa niezależne od siebie tory; pięć modułów treningowych z czterema płytami poślizgowymi, szarpakiem oraz mokrymi i suchymi przeszkodami; wielofunkcyjny budynek z salami konferencyjnymi i szkoleniowymi, krytą trybuną i miejscami siedzącymi dla 150 osób, tarasami widokowymi; telebim; centrum konferencyjne zlokalizowane w XIX-wiecznym składzie amunicji. Wszystkie szkolenia odbywają się pod nadzorem znakomitych, doświadczonych instruktorów. Ośrodek to również miejsce doskonale nadające się do organizacji różnego rodzaju eventów, takich jak zawody sportowe, prezentacje, imprezy integracyjne.

– Mam nadzieję, że w powiększającej się stopniowo ofercie Toru Modlin każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy wszystkich i na pewno równo potraktujemy zarówno firmę z dużą flotą samochodową, jak i indywidualnego kierowcę. Podczas naszych zajęć kładziemy nacisk na zapobieganie zagrożeniom, naukę unikania niebezpiecznych sytuacji na drodze – mówi prezes Rafał Zięba.

– Robimy wszystko, by w każdej dziedzinie zapewnić najwyższe standardy. Chcemy, żeby było tak jeśli chodzi o instruktorów, szkolenia, bezpieczeństwo na obu torach, ale również zapewnianie gościom wrażeń i pozytywnych emocji – zapewnia Leszek Kuzaj. – Ja jestem bardzo zmotywowany do działania. Tak jak podczas mojej kariery kierowcy rajdowego, kiedy zawsze dążyłem do zwycięstwa, teraz też liczę, że wyjątkowy system naszych szkoleń przyniesie nam sukces – dodaje ambasador ośrodka.