Modyfikacje objęły wygląd, wyposażenie oraz zawieszenie auta. Najwyraźniej zmiany widać z przodu – dolna krata wlotu powietrza wpisuje się w trapezoidalną strukturę zderzaka, a mniejszy górny grill łączy się po obu stronach z nowymi, bardziej wyrazistymi reflektorami (dostępnymi także w technologii Bi-LED). Na grillu umieszczono poziomy chromowany pasek, który połączono z obudową przednich świateł. Z tyłu Corolli zastosowano nowe lampy zespolone LED o trójwymiarowym przekroju.

W środku też zaszło sporo zmian. Deska rozdzielcza otrzymała nową, wielowarstwową strukturę (dzięki której połączenia między elementami są mniej widoczne), inny jest też wygląd kierownicy. Na środkowym panelu w kolorze Piano Black znalazł się 7-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, na którym jest wyświetlany m.in. obraz z kamery cofania czy też wskazania nawigacji. W panelu sterującym automatyczną klimatyzacją pojawiły się klawiszowe przełączniki, a między analogowymi zegarami zamontowano kolorowy wyświetlacz wielofunkcyjny (4,2 cala). W Corolli po liftingu dostępne są zmodernizowane systemy multimedialne. W standardzie otrzymacie Toyota Touch® 2, a w wyższych wariantach wyposażeniowych – Touch® 2 with Go z nawigacją i pełnym pakietem map.

Żeby poprawić komfort jazdy i własności jezdne, w poliftingowej Corolli zmodyfikowano konstrukcję zawieszenia i układu kierowniczego. W pierwszym przypadku zmieniono sprężyny i amortyzatory na bardziej komfortowe, w drugim – dostrojono elektryczne wspomaganie. Na wewnętrznej stronie deski rozdzielczej pojawiła się dodatkowa wykładzina wygłuszająca.

Toyota Corolla po liftingu - naszym zdaniem

Corolla przed zmianami była jednym z bardziej komfortowych aut w klasie, a Toyota chwali się, że teraz stała się jeszcze lepsza. Corolla nie jest zbyt tanią propozycją, bo podstawowa odmiana kosztuje 67 400 zł.

Active Premium Comfort Prestige
1,33 Dual VVT-i (99 KM) 6 M/T benzyna 67 400 zł 70 900 zł 75 400 zł -
1,6 Valvematic (132 KM) 6 M/T benzyna 70 900 zł 74 400 zł 78 900 zł 88 400 zł
1,4 D-4D (90 KM) 6 M/T diesel 78 000 zł 81 500 zł 86 000 zł 95 500 zł