Japońska firma podaje, że Supra otrzyma skrzynię biegów o nazwie Toyota GR Supra Manual Transmission. Zdaniem producenta została ona zaprojektowana zgodnie z oczekiwaniami entuzjastów klasycznych sportowych konstrukcji. Czy tak faktycznie będzie? Z pewnością auto będzie dużo bardziej wymagające od wersji z "automatem", ale niektórym przecież dokładnie o to chodzi, prawda?

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Poza tym jest jeszcze sprawa poprzedniej Supry czwartej generacji. Dziś egzemplarze z 6-biegową manualną skrzynią biegów Getrag i specjalnym dyferencjałem tylnej osi są uznawane za najbardziej poszukiwane. Wiedzą o tym fani Supry zamawiający nowy model i naszym zdaniem będzie się to przekładało na zwiększony popyt nowej odmiany z trzema pedałami.

Toyota Supra pedały, sprzęgło, hamulec, gaz Foto: Toyota
Toyota Supra pedały, sprzęgło, hamulec, gaz

Manualną GR Suprę będzie można rozpoznać po czerwonej plakietce z logo Supra. Co ciekawe Toyota w ofercie aut z logo GR ma też model GR Yaris. Inspirowany rajdami maluch do tej pory dostępny był jedynie z manualną przekładnią, a teraz coraz częściej słyszy się, że to autko otrzyma automat...