Japoński koncern podgrzewa atmosferę na kilka dni przed oficjalnym debiutem obydwu samochodów, ujawniając ich pierwsze zdjęcia. Toyota GR Yaris w nowej odsłonie zyska jeszcze bardziej ekstremalny wygląd i pakiet aerodynamiczny z potężnym tylnym spoilerem z mocowaniami typu „łabędzia szyja”, który ma zapewniać jeszcze lepszy docisk podczas szybkiej jazdy.

Modyfikacje widoczne są również w agresywniej narysowanym grillu oraz przetłoczeniach i charakterystycznym dużym wycięciu w masce silnika, które może sugerować większe zapotrzebowanie na chłodzenie jednostki napędowej, a to może oznaczać zastosowanie mocniejszego wariantu trzycylindrowego, turbodoładowanego silnika 1.6. Toyota nie zdradza jeszcze detali technicznych, ale warto przypomnieć, że już obecnie oferowana na rynku odmiana GR Yarisa oferuje imponujące 261 KM i 360 Nm i potrafi przyspieszać od zera do 100 km/h w 5,5 s. Można przypuszczać, że nowy koncept dostanie także zmodyfikowany układ jezdny i będzie jeszcze szybszy.

Toyota GR GT3 concept Foto: Toyota / Auto Świat
Toyota GR GT3 concept

Drugim modelem rozgrzewającym atmosferę na stoisku Toyoty podczas Tokyo Auto Salon będzie GT3 Concept, „samochód koncepcyjny dedykowany wyścigom, który wykorzystuje wiedzę i wyrafinowane technologie, jakie Toyota Gazoo Racing zdobyła w dziedzinie sportów motorowych”. Sylwetka modelu przypomina trochę model Supra, ale ma wizualnie dłuższą maskę i nieco zmienioną tylną część nadwozia z potężnym spoilerem. Auto, z silnikiem umieszczonym z przodu, przeznaczone będzie raczej dla zawodowców, startujących w wyścigach klasy GT3. Szczegóły poznamy już wkrótce.