Japończycy mają swoje Kei Car, których długość nie może przekroczyć 3,4 metra. Tym razem Toyota wypuściła na rynek nowy model w trzech wersjach, który ma konkurować z Hondą serii N.

Dla Toyoty Kei Car produkuje Daihatsu, które jest częścią japońskiego koncernu i od lat specjalizuje się w produkcji miniaut.

Nowa rodzina Pixis Joy dla Toyoty produkowana będzie w trzech wersjach. Warto dodać, iż od dawna Daihatsu miało w swojej ofercie rodzinę Pixis w kilku wersjach: hatchback Epoch, kanciasty Space, stylowy minivan Mega oraz użytkowy Van i Truck. Wszystkie sprzedawane są pod marką Daihatsu.

Pixis Joy pod marką Toyota oferowany będzie w wersjach: Joy C – ze zwiększonym prześwitem podwozia, Joy F – w barwie różowej z przeznaczeniem dla kobiet oraz Joy S – wersja sportowa z odpowiednią stylizacją nadwozia i spoilerami. Kolorystyka wnętrza może być dobierana w wielu kombinacjach, co umożliwia dużą indywidualizację.

Do napędu oferowany jest trzycylindrowy silnik o pojemności skokowej 0,66 l z turbosprężarką lub bez, bezstopniowa przekładnią automatyczną CVT, napędem przedniej osi lub 4x4.