Jak poinformowało CNN na podstawie informacji z tureckiej agencji Anadolu, w wyniku załamania pogody sześć osób zginęło, a 52 zostały ranne. Niektórzy poszkodowani są w stanie krytycznym. Porywy wiatru w Stambule osiągały 120 km na godz., jednak służby meteorologiczne podają, że lokalnie podmuchy dochodziły aż do 130 km na godz.

Zakłócone loty, zalane ulice, przewrócone ciężarówki

W związku z nawałnicą doszło do paraliżu komunikacyjnego. Zakłócone zostały loty tureckich linii lotniczych Turkish Airlines. Na skutek wiatru i wysokich fal pod wodą znalazły się niektóre nadmorskie ulice. W mieście Catalca niedaleko Stambułu na ulicę zawaliła się wieża zegarowa. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na autostradach potężny wiatr przewracał natomiast ciężarówki, które blokowały ruch.

W sieci pojawiło się również nagranie pokazujące autobusy komunikacji miejskiej, które z dwóch stron osłaniały przed huraganowym wiatrem grupę motocyklistów.

Prognozy na nadchodzące dni wskazują na osłabnięcie wiatru, niemniej jednak w weekend nad regionem mogą przejść intensywne opady deszczu.

Ładowanie formularza...

Źródło: Twitter/ogimet/Onet/CNN