Mini Vision Concept

Mini z komputera

Mini pokazało koncept Vision, zapowiadający trzecią generację lifestylowego autka. Na razie nowe Mini jest czysto wirtualnym bytem, który powstał w formie animacji w technice 3D. Oczywiście, stylistyka nowego auta rozwija się ewolucyjnie i już na pierwszy rzut oka rozpoznajemy charakterystyczne kształty Mini, a przede wszystkim heksagonalny grill.

Większy przedni zwis oraz przednia szyba pod większym niż dotychczas kątem zostały podyktowane względami aerodynamicznymi oraz wymaganiami dotyczącymi ochrony pieszych podczas kolizji. Co za tym idzie – zwiększyła się też długość Mini.

Typowe dla Mini okrągłe formy znalazły odzwierciedlenie przede wszystkim w pełni LED-owych reflektorach. Charakterystyczny dla małego „lifestylowca” pozostał również wyraźny podział na dach, przeszklenie i „tułów”. Na środku deski rozdzielczej nadal znajduje się olbrzymi prędkościomierz.

Oficjalna prezentacja seryjnej wersji nowego Mini będzie miała miejsce najprawdopodobniej podczas salonu we Frankfurcie (12-22 września). Sprzedaż Mini rozpocznie się na początku przyszłego roku. Po raz pierwszy pod maską zobaczymy doładowane silniki 3-cylindrowe, w tym jednostkę 1.5 o mocy od 100 do nawet 200 koni.

MINI Countryman - Czy to nadal MINI?

Nowe propozycje z Zuffenhausen

Porsche Facebook i z HTML-em

Tydzień w motoryzacji Foto: Auto Świat
Tydzień w motoryzacji

Z okazji 50-lecia modelu 911 i osiągnięcia 5 mln obserwujących profil firmy na Facebooku Porsche zdecydowało się wypuścić na rynek specjalną wersję modelu 911, która została zaprojektowana razem z facebookową społecznością. Auto jest w kolorze Aqua Blue Metallic i ma 20-calowe felgi z Carrery S.

Tydzień w motoryzacji Foto: Auto Świat
Tydzień w motoryzacji

Drugą nowością firmy na salonie we Frankfurcie ma być model 918, którego układy multimedialne pracują na bazie oprogramowania napisanego w języku projektowania stron WWW – HTML. Dzięki temu systemy na pokładzie auta są szybsze w obsłudze i łatwiej łączą się np. ze smartfonami.

Dziwna decyzja zarządu General Motors

Opel wyjeżdża z Australii

Tydzień w motoryzacji Foto: Auto Świat
Tydzień w motoryzacji

Po niespełna roku od wprowadzenia Opla na australijski rynek GM zdecydował się na jego wycofanie. Powodem jest niezadowalająca sprzedaż - GM zakładał, że w ciągu pierwszych trzech lat w Australii sprzeda się 15 tys. Opli. Niestety, 20 nowoutworzonych dilerów przez 11 miesięcy nie sprzedało nawet tysiąca sztuk.

Według pomysłu GM Opel był pozycjonowany wyżej niż sprzedawany tam również Holden, a to oznaczało także wyższe ceny. Strategia okazała się jednak błędna - klienci nie dali się przekonać, że opierające się w dużej mierze na tej samej technice samochody mogą być bardziej prestiżowe.

Orlen

Wi-Fi na stacjach

Tydzień w motoryzacji Foto: Auto Świat
Tydzień w motoryzacji

Klienci stacji Orlen, uczestniczący w programie lojalnościowym Vitay, mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu. Koncern uruchomił sieć Wi-Fi na ponad 200 stacjach oferujących usługę Stop Cafe Bistro. Korzystanie z internetu jest możliwe do 120 minut dziennie. Po ich upływie użytkownik może zamienić punkty Vitay na dodatkowe minuty. Dostęp do wi-fi jest możliwy po otrzymaniu hasła i loginu na stronie vitay.pl

Nissan Micra

Najmniejszy Nissan po kuracji odmładzającej

Tydzień w motoryzacji Foto: Auto Świat
Tydzień w motoryzacji

Nowy Nissan Micra został gruntownie odświeżony zarówno w zakresie stylistyki, jak i rozwiązań technicznych. Oferta modelu na polskim rynku opiera się na dwóch benzynowych silnikach: wolnossącym 1.2 (80 KM) oraz 1.2 z kompresorem (98 KM). Ceny Micry rozpoczynają się już od 39 990 zł. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Audi A3 1.6 TDI Ultra

Supermistrz oszczędności

Tydzień w motoryzacji Foto: Auto Świat
Tydzień w motoryzacji

Audi zaprezentowało swój najbardziej oszczędny model – A3 1.6 TDI Ultra. Auto z silnikiem o mocy 110 KM zużywa średnio 3,2 litra oleju napędowego na 100 km. Zachowuje przy tym sportowe zacięcie – przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10,5 s i rozpędza się do 200 km/h.

Reeksport napędza sprzedaż aut

Magia statystyki

Według danych CEP w lipcu 2013 roku zarejestrowano w Polsce 24 835 aut osobowych – o 19,23 proc. (4005 sztuk) więcej niż rok wcześniej. Na tych danych cieniem kładzie się reeksport samochodów, z których część rejestrowana jest tymczasowo na terenie Polski, a następnie sprzedawana za granicę. IBRM Samar szacuje, że skala tego zjawiska w tym roku może przekroczyć poziom 10 proc. Reeksport poprawia co prawda statystyki sprzedaży poszczególnych marek, ale nie wpływa zbytnio na ożywienie polskiego rynku.

Chevrolet

Duże promocje na elektrycznego Volta

Tydzień w motoryzacji Foto: Auto Świat
Tydzień w motoryzacji

General Motors zdecydował się obniżyć cenę oferowanego w USA Chevroleta Volta o 5 tys. dolarów. Najtańsza odmiana auta kosztuje teraz w Stanach mniej niż 35 tys. dolarów (bez podatków). GM uzasadnia tak dużą obniżkę coraz większym doświadczeniem w produkcji aut elektrycznych i obniżeniem jej kosztów i dementuje informacje jakoby zmiana ceny Chevroleta Volta była spowodowana zbyt słabym popytem.

Kolejna odsłona

Moto Safety Day 2013

Tydzień w motoryzacji Foto: Auto Świat
Tydzień w motoryzacji

24 sierpnia w Sopocie odbędzie się 7. edycja imprezy Moto Safety Day. Głównym celem wydarzenia jest przekazywanie wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym w jak najatrakcyjniejszy sposób, tak by każda z osób odwiedzających teren imprezy znalazła coś dla siebie. Plac Zdrojowy przy sopockim molo zostanie podzielony na strefy, które z pewnością zainteresują zarówno fanów motoryzacji, jak i najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Głównym partnerem wydarzenia jest Grupa Lotos.