Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w miejscowości Radzymin, gdzie osobowe daewoo wjechało do przydrożnego rowu i uderzyło w betonowy przepust; pasażer osobowego auta, który został ranny w wypadku, też był pijany — poinformowała we wtorek Rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Płońsku kom. Kinga Drężek-Zmysłowska.

Jak wyjaśniła, funkcjonariusze wezwani przez świadków na miejsce wypadku ustalili, że 40-letni kierowca daewoo, mieszkaniec gminy Naruszewo, po wjechaniu do rowu próbował wydostać z niego auto, ale się to nie powiodło.

"Na pytanie świadków, czy potrzebna jest pomoc, mężczyzna stwierdził, że wszystko jest w porządku. Zaniepokojeni zgłaszający, czując od kierowcy alkohol i widząc zakrwawioną twarz pasażera auta, wezwali na miejsce policję. Gdy pomogli rannemu mężczyźnie wysiąść z auta i zaczęli go opatrywać, 40-latek szarpnął swojego kolegę i powiedział, że już idą" — przekazała kom. Drężek-Zmysłowska. Jak dodała, po kilku minutach obaj mężczyźni wrócili na miejsce.

"Kierowca daewoo tym razem siedział za kierownicą busa. Swojego rannego kolegę wepchnął do daewoo na siedzenie kierowcy, a sam podpiął osobówkę do większego auta i próbował wyciągnąć z rowu. Nie reagował na protesty świadków zdarzenia, którzy próbowali przeszkodzić mu w tej akcji. Po chwil mężczyzna siedzący w daewoo zaczął tracić przytomność. Świadkowie wyciągnęli go z auta i udzielili pomocy do momentu przyjazdu karetki pogotowia" — podkreśliła rzeczniczka płońskiej policji.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Zaznaczyła, iż ranny pasażer daewoo, 36-latek z Wyszkowa, został zabrany do szpitala — okazało się, że miał w organizmie ponad 2,4 promila alkoholu, z kolei badanie na trzeźwość 40-latka, który kierował osobowym autem, a potem busem, wykazało w jego organizmie ponad 2,6 promila.

"W rozmowie z funkcjonariuszami 40-latek początkowo twierdził, że nie on kierował pojazdami, a tylko tamtędy przechodził. Został zatrzymany" — przekazała kom. Drężek-Zmysłowska. Zapewniła jednocześnie, iż "wkrótce nieodpowiedzialny pijany kierowca usłyszy zarzuty związane z kierowaniem w stanie nietrzeźwości — grozi mu co najmniej kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów, bardzo wysoka grzywna i 2 lata więzienia", przy czym w zależności od obrażeń odniesionych przez 36-latka kara może być odpowiednio wyższa.

mb/ mark/