Uczyć się od mistrzów – to założenie szkoły. Jej projekt powstał rok temu i sprawdził się doskonale w praktyce.

Krzysztof Hołowczyc uczy rajdowego rzemiosła 24-letniego Martina Kaczmarskiego. Uczeń okazał się bardzo zdolny i pojętny. Sam Hołek przyznaje, że: „Martin stał się bardzo szybkim zawodnikiem, który na poszczególnych etapach może już wygrywać z najlepszymi na świecie".

Kaczmarski ma za sobą udany debiut w Rajdzie Dakar, gdzie zajął 9. miejsce.

W sezonie 2014 planuje starty w rajdach Pucharu Świata oraz oczywiście w Dakarze.

Drugi mistrz szkoły LOTTO – Jarosław Kazberuk jeździ znacznie większymi pojazdami niż Hołek i jego uczeń. Jego pojazd to potężna ciężarówka Tatra.

Po raz pierwszy w Dakarze wystartował w 2002 roku. Robin Szustkowski – uczeń pana Jarosława – w Dakarze wystartował po raz pierwszy w 2012 roku – 10 lat po swoim mistrzu.

Pech nie pozwolił Robinowi wystartować w Dakarze w 2013 roku (zawodnik złamał nogę), start planuje w sezonie 2014. „Robin wciąż będzie się szkolił z jazdy na wydmach – zapowiada Jarosżław Kazberuk. Planujemy na ten rok (2014) dwa duże treningi w Maroku i w Dubaju".

Team Kazberuk-Szustkowski w drugiej połowie 2014 roku przesiądzie się do nowej ciężarówki. Obaj panbowie mają nadzieję, że nowy pojazd pozwoli im zająć dobre miejsce w Rajdzie Dakar.

Szkoła Mistrzów LOTTO, Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski Foto: ACZ / Auto Świat
Szkoła Mistrzów LOTTO, Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski

Nowym duetem w szkole są Piotr Protasiewicz i 17-letnia Klaudia Szmaj. To bardzo nietypowy zespół – Piotr to jeden z najbardziej utytułowanych polskich żużlowców, a Klaudia to pierwsza w Polsce kobieta, która uzyskała licencję żużlową.

Szkoła Mistrzów LOTTO, Piotr Protasiewicz i Klaudia Szmaj Foto: ACZ / Auto Świat
Szkoła Mistrzów LOTTO, Piotr Protasiewicz i Klaudia Szmaj

Dwa pozostałe teamy to: motorowodny, prowadzony przez Waldemara Marszałka (uczeń Bartłomiej Marszałek) oraz żeglarski, prowadzony przez Romana Paszke (uczeń Robert Janecki).