Na minutowym filmiku widzimy rosyjskiego UAZ-a przodującego w konwoju. Tuż za nim stoją większe pojazdy, w tym ciężarówki Kamaz. Sznur maszyn zostaje zablokowany przez osoby cywilne z Chersonia w akompaniamencie krzyków i strzałów z karabinu.

Jedna osoba położyła się pod kołami terenowego samochodu wojsk rosyjskich, a to oznacza, że mieszkańcy Chersonia dosłownie powstrzymują okupantów swoimi ciałami. Ci ludzie wyszli na ulicę w proteście przeciwko rosyjskim wojskom po tym, jak miasto zostało zajęte przez tę armię. W odpowiedzi na zachowanie mieszkańców miasta żołnierze oddali strzały ostrzegawcze. Dźwięki strzelającego karabinu są słyszalne w tle wzruszającego nagrania.

Ukraińscy cywile blokują rosyjski konwój, nie boją się nawet strzałów

W pewnym momencie kolumnę pojazdów opuszcza rosyjska ciężarówka i na sygnale rozpędza się wprost w protestujących ludzi. W krzykach z tłumu słyszymy, nawoływanie, żeby stać i nie pozwolić na jej przejazd. W efekcie heroicznej postawy Ukraińców samochód ciężarowy zatrzymuje się, a cywile z okupowanego miasta nie cofają się nawet o krok. Niestety nie wiemy, co następuje dalej.

— tak prosił o wsparcie mieszkańców Chersonia prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.