Ile czasu potrzeba na odbudowanie drogi? Pracownicy z Dniepra i Kijowa, nie tracąc chwili, wsiedli za stery maszyn budowlanych i przystąpili do naprawy szlaków komunikacyjnych zniszczonych przez Rosjan podczas poniedziałkowej serii ataków rakietowych na ukraińskie miasta. Drogowcy z innych państw mogą się od nich uczyć, bo dokonali czegoś niezwykłego.

Ukraińcy w jeden dzień odbudowali zniszczone drogi

Tempo pracy jest imponujące – jeszcze w poniedziałek 10 października droga wyglądała jak po uderzeniu meteorytu, a już następnego dnia w miejscu ogromnej wyrwy leżał świeżo wylany asfalt, na którym zostały nawet namalowane pasy! Pokazują to zdjęcia porównawcze opublikowane na Twitterze przez Ministerstwo Obrony Ukrainy i profil Ukraine Battle Map.

O ile zdjęcie przedstawiające efekt "przed i po" w Kijowie nie robi jeszcze aż tak dużego wrażenia, o tyle to z Dniepra jest zaskakujące. Komentujący na Twitterze nie mogą uwierzyć, że w ciągu zaledwie doby da się skutecznie załatać tak wielką dziurę w drodze. A pamiętajmy, że Ukraińcy robią to w bardzo niebezpiecznych warunkach – Rosja kontynuuje ataki rakietowe, które uważane są za odpowiedź Władimira Putina na wybuch na Moście Krymskim.