ŠKODA VisionSea przenosi emocje z drogi na wodę. Zespół projektantów stworzył ostry jak brzytwa, 10-metrowy pocisk, wyznaczający nowe standardy w segmencie szybkich łodzi motorowych.Ten wyjątkowy jacht, polakierowany na zielony kolor, pod kątem designu odwołuje się do studyjnego coupe, ŠKODA VisionC.

Wspólnym elementem jest np. linia okien kabiny, delikatnie unosząca się ku tyłowi. Odważna i atrakcyjna stylistyka nadaje łodzi indywidualny, silny charakter. Zarówno z zewnątrz, jak i na pokładzie, można znaleźć wiele akcentów miłych dla oka. Innowacyjna łódź została bardzo dobrze przyjęta przez przedstawicieli mediów.

Nowy produkt ŠKODY otrzymał oczywiście cechy typowe dla marki, dzięki którym jej samochody cieszą się tak dużą popularnością. Potężny jacht motorowy łączy wysoką funkcjonalność z szerokim wachlarzem rozwiązań Simply Clever. Kabina ŠKODY VisionSea oferuje dużą ilość miejsca na nogi i wiele praktycznych schowków.

Kamizelki ratunkowe są przechowywane pod siedzeniami. Standardowe wyposażenie pokładowe obejmuje m.in.: skórzaną kierownicę z regulacją wysokości, dwa uchwyty ze stali nierdzewnej na 1,5-litrowe butelki i kieszeń na tablet. O porządek na pokładzie podczas wysokich fal lub pływania z wysoką prędkością pomagają dbać wyznaczone miejsca na ładunek i maty antypoślizgowe. Dla fanów sportów wodnych, nieocenione są także zamontowane specjalne haki do holowania narciarzy wodnych.

Czeski producent nie pozostawił wiele do życzenia również pod katem napędu, plasując VisionSea na szczycie swojej klasy. Sportowa łódź motorowa ma na pokładzie najnowsze technologie marki. Jest to pierwsza ŠKODA wyposażona w nowoczesny napęd hybrydowy. Nieograniczoną przyjemność z pływania zapewniają 180-konny, turbodoładowany silnik benzynowy i elektryczny o mocy 270 KM, współpracujące ze specjalnie opracowaną do tego celu dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG.

Dwie jednostki wyznaczają nowe standardy pod względem wagi, sprawności i przyspieszenia. To nie tylko dynamiczne, ale jednocześnie przyjazne środowisku źródło napędu. Wyłącznie w trybie elektrycznym ŠKODA VisionSea może przepłynąć odległość wynoszącą do 50 mil morskich. Całkowity zasięg na obu silnikach tej innowacyjnej wyścigówki wodnej to 980 mil morskich.