Podstawowa wersja Essence w seryjnym wyposażeniu oferuje m.in.: system monitorowania przestrzeni przed autem z funkcjami wykrywania pieszych na jezdni i awaryjnego hamowania w mieście; aktywny tempomat – do prędkości 210 km/h, uwzględniający dane z systemu nawigacji; system monitorujący zmęczenie kierowcy; trzystrefową automatyczną klimatyzację; cyfrowe zegary; światła z przodu i z tyłu w technologii LED; asystenta świateł drogowych.

Lista opcjonalnego wyposażenia Arteona jest długa i zawiera m.in.: dźwiękoszczelne szyby boczne, bezprzewodowo podgrzewaną szybę przednią, aktywne reflektory LED (z automatyczną regulacją zasięgu i doświetlaniem zakrętów). Wyższe wersje wyposażeniowe oferowane są z 20-calowymi felgami z lekkich stopów. Nowością w kabinie jest 700-watowy system audio Harman/Kardon z 8 głośnikami oraz system stylowego oświetlenia wnętrza (30 kolorów do wyboru). W opcji dostępne są też fotele ergoComfort – klimatyzowane, z funkcją masażu dla kierowcy.

Volkswagen Arteon również jako stylowe kombi

Flagowy Volkswagen oferowany jest w dwóch wersjach nadwoziowych: Arteon (limuzyna) oraz Arteon Shooting Brake. Ta druga wersja z silnikiem 2.0 TSI/190 KM, ale w bogatszej odmianie Elegance kosztuje 173 490 zł (jest więc droższa od zwykłego Arteona o 15 100 zł).

Oprócz wersji benzynowej 2.0/190 KM pod maski obu odmian nadwoziowych Arteonów trafił silnik 2.0 TSI o mocy 272 KM oraz 2.0 TDI/150 KM. Wszystkie wersje silnikowe skonfigurowane są z 7-stopniowymi skrzyniami DSG. Najmocniejsza 272-konna wersja ma napęd na 4 koła (4MOTION). Auto w takiej wersji kosztuje 214 690 zł, a w nadwoziu Shooting Brake – 220 690 zł.

Volkswagen zapowiada wprowadzenie w przyszłości Arteona z napędem hybrydowym typu plug-in (ładowany z gniazdka 230 V) o mocy 218 KM oraz najmocniejszą wersję z serii R-Line z silnikiem o mocy 320 KM.