W całej Europie do warsztatów zostanie zaproszonych około 15 tysięcy właścicieli tego modelu wyposażonego w mechaniczną skrzynię biegów. Wkrótce akcji serwisowej zostaną poddane kolejne osobowe modele marki Volkswagen.

Samochody z feralnymi silnikam Dieslai typu EA 189 zostały podzielone na grupy i według tego podziału ich właściciele zapraszani są do autoryzowanych serwisów. Takie rozwiązanie zapewni maksymalną efektywność procesu wdrażania aktualizacji. Po sprawdzeniu i zatwierdzeniu planu działań przez KBA do klientów skierowano pismo, w którym poinformowano ich o akcji serwisowej. W kolejnym piśmie Volkswagen poprosi właścicieli aut, aby uzgodnili termin wizyty z wybranym przez siebie partnerem serwisowym Volkswagena. Takie pisma zostaną wkrótce wysłane do właścicieli Golfów 2.0 TDI BMT z silnikami EA189.

Niemiecki producent informuje, że samochody, których dotyczy ta sprawa, są bezpieczne i sprawne technicznie. Do czasu przeprowadzenia aktualizacji mogą w pełnym zakresie uczestniczyć w ruchu drogowym. Wdrażanie niezbędnych czynności serwisowych odbywa się w całej Europie zgodnie z planem działań i terminów ustalonym wspólnie z Federalnym Urzędem do Spraw Ruchu Drogowego.