Utarło się, że karawan, którym trumna ze zmarłym transportowana jest na miejsce pochówku, powinien być samochodem wysokiej klasy, wartym bardzo dużo pieniędzy. Ma to być swego rodzaju hołd złożony osobie, która odeszła z tego świata. Zazwyczaj pojazd ten jest czarny, jednak oczywiście zdarzają się także wyjątki. W Argentynie może to wyglądać nieco inaczej.

Zobacz także: Licytacja komornicza luksusowych aut w Krakowie — Bentley, Mercedes i Jaguar [GALERIA]

Wyjątkowy karawan w Argentynie

W Polsce raczej nie spotkamy karawanu stworzonego z Puegeota 208. To niewielkie auto, które niespecjalnie kojarzy się z przepychem. W Argentynie ceny samochodów mogą być jednak znacznie wyższe niż w naszym kraju, dlatego rzadko spotyka się tam na ulicy np. Mercedesa. Kwota, jaką trzeba zapłacić za najnowszy model wspomnianego już francuskiego pojazdu, waha się między około 150 tys. zł a 200 tys. zł. Z tego powodu może być on tam uznawany za markę premium.

Niewielka ilość ekskluzywnych samochodów zmusiła branżę zajmującą się przerabianiem aut w Argentynie do znalezienia bardzo wyjątkowych rozwiązań. Firma Carrozados Rosano S.A. proponuje w swojej ofercie m.in. karawan stworzony właśnie na bazie Puegeota 208. Trzeba przyznać, że projekt wygląda niezwykle okazale.

Na swoim Facebooku firma pisze, iż ostatnia podróż w ich samochodzie gwarantuje pogrzeb w iście amerykańskim stylu. Producenci chwalą się również, że karawan ma podwyższony dach, skórzaną tapicerkę Nappa z niestandardowymi detalami, a także oświetlenie LED.

Zobacz także: 10 najbrzydszych prototypów w historii. Dobrze, że nie trafiły do produkcji!

Inne ciekawe projekty argentyńskiej firmy

Firma mająca siedzibę niecałe 200 km od miejscowości Rosario w swojej ofercie posiada wiele innych interesujących propozycji. Niezwykle ciekawie wygląda np. otwarty karawan zrobiony na konstrukcji Peugeota 308. Jego wnętrze pokryte jest drewnem.

Znaleźć można także karawany stworzone z Toyoty Corolli, czy Forda Focusa.

Argentyńska firma nie boi się również eksperymentować z klasykami. W swojej ofercie mają, chociażby Rolls Royce'a, czy Mercedesa z 1993 r.

Źródło: Facebook, www.vehiculos.mercadolibre.com.ar