Na 15 lutego 2022 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zaplanowała zamknięcie zjazdu z trasy S79 w kierunku Lotniska Chopina w Warszawie. Jak informuje rzecznika prasowa GDDKiA Małgorzata Tarnowska, utrudnienia w ruchu spowodowane będą remontem nawierzchni tunelu pod S79.

Wykonywane będzie między innymi uszczelnianie płyty dennej, ścian szczelinowych i dylatacji. Powstaną nowe kapy chodnikowe wylicza Tarnowska, cytowana przez portal tvn24.pl.

Jak dojechać na Lotnisko Chopina?

Remont ma potrwać do końca lipca 2022 roku. W tym czasie kierowców jadących od drogi ekspresowej S2 w kierunku warszawskiego lotniska czekają zmiany. Drogowcy przygotowali objazd. Są dwie możliwości.

Od wtorku, 15 lutego, aby dojechać od drogi ekspresowej S2 do Lotniska Chopina w Warszawie, kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu Foto: GDDKiA / GDDKiA
Od wtorku, 15 lutego, aby dojechać od drogi ekspresowej S2 do Lotniska Chopina w Warszawie, kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu

Żeby dojechać na Okęcie, trzeba będzie skorzystać z tymczasowej zawrotki na węźle Marynarska. Umożliwi ona przejazd na przeciwną jezdnię, którą będzie można dojechać do lotniska. Alternatywny dojazd będzie prowadził także przez łącznicę węzła Marynarska i ul. Żwirki i Wigury wyjaśnia Tarnowska.

GDDKiA podała również, że koszt prac na tym odcinku wyniesie ok. 14 milionów złotych.

(bs)