Przez półtora miesiąca, począwszy od poniedziałku 12 września, ciepłownicy będą pracować na ul. Człuchowskiej. W tym czasie zamknięta będzie jezdnia w stronę Woli, pomiędzy Drzeworytników a Świetlików. Na tym odcinku kierowcy w obu kierunkach będą jeździli północną nitką. Jadący w kierunku Powstańców Śląskich przejadą na jezdnię północną u zbiegu ul. Człuchowskiej z Drzeworytników i Raginisa. Na właściwą nitkę drogi (południową) wrócą na skrzyżowaniu z ul. Świetlików. "Taka organizacja będzie tam obowiązywać do końca prac, czyli do piątku 21 października" - przekazał stołeczny ratusz.

Zabroniony wjazd i budowa przyłącza

Ciepłownicy będą pracować także na ul. Narwik. W poniedziałek 12 września o godz. 7 rozpoczną tam budowę przyłącza. Na czas prac wygrodzą pas ul. Narwik od ul. Deyny w stronę Lazurowej. Drugim pasem ruch będzie odbywał się bez zmian. Tym samym na odcinku od ul. Lazurowej do Deyny wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Wyjazd z posesji położonych przy drodze oraz z ul. Deyny możliwy będzie wyłącznie w stronę ul. Pełczyńskiego. Wjazd w ul. Narwik od strony ul. Pełczyńskiego będzie zabroniony. Na ul. Narwik, po stronie prac, obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania, także na wyznaczonych miejscach postojowych. "Prace w tym miejscu zakończą się w piątek 16 września" - poinformował ratusz.

Tramwajarze budują na Woli nowa linię tramwajową na Kasprzaka. Wraz z postępem prac zmienia się również organizacja robót i dojazdów. Od poniedziałku, 12 września, robotnicy będą wyjeżdżać z placu budowy, położonego między jezdniami ul. Wolskiej, bezpośrednio na ul. Kasprzaka. To rozwiązanie będzie wymagało zwężenia ul. Kasprzaka do jednego pasa – na ok. 100 m przed bramą. "Wyjazd dużych pojazdów odbywać się będzie w asyście osoby uprawnionej do kierowania ruchem i może powodować chwilowe wstrzymania ruchu. Taka organizacja ruchu będzie wprowadzana w zależności od potrzeb, ale tylko w godzinach 20–14. W ten sposób pojazdy będą opuszczać plac budowy do wiosny 2023 r." - przekazał ratusz.

Trudniej w stronę Piaseczna

Od poniedziałku do piątku, od 12 do 16 września, drogowcy będą remontować zachodnią jezdnię ul. Puławskiej pomiędzy ul. Poleczki a Samsonowską. Prace prowadzone będą nocami, w godz. 21–4. W ciągu dnia kierowcy będą mogli korzystać z całej szerokości jezdni. Jak poinformował ratusz, prace na jezdni w stronę Piaseczna zostaną podzielone na dwa etapy. Na początku wymieniona zostanie nawierzchnia na prawym pasie drogi, a w drugiej części tygodnia drogowcy przeniosą się na pasy lewy i środkowy. Na całej długości placu budowy obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez remontowaną jezdnię dostępne będą w przerwach technologicznych.

Również w poniedziałek 12 września rozpocznie się remont ul. Jarzębskiego. Wymienione zostaną chodniki i azyle dla pieszych, a zjazdy do garażów i na osiedlowe parkingi zostaną wyłożone kostką. Wymieniona zostanie też nawierzchnia jezdni. Jak przekazał ratusz, w pierwszym etapie drogowcy zajmą chodniki po zachodniej stronie (przeciwnej niż bielański ratusz). Część robót będzie prowadzona w skrajni jezdni. Wówczas zostaną one oznakowane i dodatkowo wygrodzone, co może spowodować zwężenie pasa drogi o około pół metra. Termin zakończenia robót na ul. Jarzębskiego to koniec 2022 r.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ ok/