Miłość Kuby Wojewódzkiego do wyjątkowych i szybkich samochodów jest powszechnie znana. Prezenter TVN od wielu lat chwali się w swoich mediach społecznościowych coraz to nowymi zdobyczami. Do tej pory były to głównie Bentleye, mniej i bardziej wyjątkowe modele Porsche oraz kolejne modele Ferrari i Lamborghini, ale jeszcze do tej pory w garażu Wojewódzkiego nie zagościły aż tak rzadkie i nietuzinkowe auta, jakie pokazał na ostatnim zamieszczonym w sieci zdjęciu.

Jeśli samochody stojące za dziennikarzem, należą faktycznie do niego, to trzeba przyznać, że gusta Kuby Wojewódzkiego stały się bardziej wymagające i wysublimowane. Prezenter tym razem pokazał się na tle prawdziwych perełek motoryzacyjnych.

Krótkoseryjny Aston Martin

Pierwsza z nich to dwumiejscowy Aston Martin V12 Speedster – auto, które wygląda jak dzieło sztuki, a nie samochód w wersji drogowej. Za projekt modelu odpowiada "Q by Aston Martin", czyli dział specjalny marki zajmujący się unikalnymi wersjami samochodów firmy, jak również spełnianiem najbardziej wyszukanych życzeń klientów. V12 Speedster ma być uosobieniem sportowego dziedzictwa marki i nawiązywać do jej najsłynniejszych modeli. W stylistyce auta można zauważyć inspiracje legendarnym zwycięzcą Le Mans z 1959 r., czyli DBR1, konceptem CC100 Speedster z 2013 (stworzonym z okazji stulecia marki), oraz DB3S z 1953 r. Z kolei (opcjonalny) szary kokpit oraz charakterystyczne oznaczenia odwołują się do legendarnych myśliwców F/A-18 i mają podkreślić współpracę Astona Martina z Boingiem. Auto jest prawdziwą perełką kolekcjonerską – powstanie zaledwie 88 sztuk tego modelu.

Dwumiejscowe wnętrze nie ma dachu, ani klasycznej przedniej szyby, a kierowca i pasażer są od siebie oddzieleni biegnącą wzdłuż centralnej części auta aluminiowo-karbonową szyną, która jest także elementem wykonanego z włókien węglowych szkieletu nadwozia. Pod maskę trafił tu 12-cylindrowy silnik w układzie V o pojemność 5,2 l z dwoma turbinami. Jednostka osiąga 700 KM oraz moment obrotowy na poziomie 753 Nm. Osiągi? Do "setki" Aston Martin V12 Speedster przyspiesza w 3,5 s, a jego prędkość maksymalną ograniczona do 300 km/h.

Ford GT za pół miliona euro

Drugie wyjątkowe auto w kolekcji Wojewódzkiego to Ford GT drugiej generacji, który był nie mniej pożądany niż Aston Martin. Producent musiał po pierwsze zwiększyć wstępnie zapowiadaną liczbę wyprodukowanych aut z 250 do 1000, a mimo to i tak nie wszyscy chętni mieli tyle szczęścia, żeby stać się właścicielem tego wyjątkowego modelu. Z tego co wiemy, tylko dwie sztuki nowego Forda GT trafiły do Polski. Być może jeden z nich to właśnie model, który widzimy za plecami Kuby Wojewódzkiego. Podczas premiery auto kosztowało pół miliona euro.

Moc auta to potężne 650 KM, które wykrzesano ze znacznie mniejszej jednostki niż w Aston Martinie. Pod maskę supersportowego Forda GT trafił V6, o pojemności 3,5 litra z podwójnym doładowaniem. Ford GT ma również superlekką karoserię z włókna węglowego, co pozwoliło zmniejszyć masę auta do 1385 kg, automatyczną skrzynię 7-biegową, rozpędza się do 340 km/h, a przyspieszenie do setki trwa zaledwie 3 sekundy.