Poważny wypadek miał miejsce na autostradzie A12 na trasie pomiędzy Berlinem a Świeckiem. Jak informuje rmf24.pl, było to ok. 50 km od polskiej granicy pomiędzy węzłami Storkow i Fürstenwalde na pasie w kierunku Polski. Wypadek miał miejsce około południa. Niemieckie służby dostały zgłoszenie o godzinie 12:24.

Jak w wypowiedzi dla PAP poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka - W Niemczech na autostradzie pomiędzy Świeckiem a Berlinem doszło do wypadku drogowego z udziałem autokaru. Decyzją Komendanta Głównego Policji na miejsce zostali skierowani polscy policjanci celem wsparcia w działaniach ratunkowych.

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

Według pierwszych informacji w autokarze było ponad 50 podróżnych, a rannych w wypadku zostało 20 osób, w tym dwoje dzieci, które są w ciężkim stanie. Poszkodowanych ma być ok. 60 osób.

W wypadku oprócz autokaru udział brały dwie ciężarówki. Część pasażerów zdołała wyjść z rozbitego pojazdu o własnych siłach.

Wypadek polskiego autobusu na A12 w kierunku Berlina. Wg wstępnych danych poszkodowanych zostało 56 osób (pełnoletnich), w tym 2-3 ciężko. Nie mam jeszcze informacji co do obywatelstwa ww. - poinformował konsul RP w Berlinie Marcin Król.

W akcji ratunkowej udział biorą zarówno służby niemieckie, jak i polskie z Gorzowa Wielkopolskiego. Autostrada A12 jest zablokowana w obu kierunkach.

[AKTUALIZACJA]