Ile wydasz na praktyczny tablet do samochodu? NavRoad twierdzi, że wystarczy 444 zł. A co w zamian? Podręczny sprzęt z 6 calowym wyświetlaczem i pamięcią 8 GB. I fabrycznie zainstalowanym oprogramowaniem, by sprzęt był gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka. W pakiecie AutoMapa PL z mapą Polski, Yanosik oraz program DailyRoads by zmienić tablet w wideorejestrator. I oczywiste akcesoria do samochodu: uchwyt do szyby, zasilacz 12 V do gniazda zapalniczki.

NavRoad Nexo Mobi zawiera przeinstalowaną AutoMapę. To oznacza, że możesz korzystać z pakietu startowego przez 7 dni. W tym czasie masz dostęp do pełnej funkcjonalności programu i wszystkich funkcji nawigacji. Po upływie 7 dni pozostaje nieograniczona możliwość przeglądania mapy oraz wyszukiwania punktów POI. A funkcje nawigacji? Do wykupienia w sklepie Google Play. Roczna licencja to koszt 149 zł. Jeśli jednak używasz programu sporadycznie to możesz wybrać licencję czasową: 7 dni i 90 dni.

Pozostałe programy możesz używać bez ograniczeń czasowych: Yanosik i DailyRoads. Ale coś za coś. W obu darmowych aplikacjach są wyświetlane reklamy. Yanosik przyda się do wzajemnego ostrzegania kierowców o różnych utrudnieniach. DailyRoads Voyager zaś służy jako wideo rejestrator z wykorzystaniem kamery wbudowanej w tablet. NavRoad Nexo wyposażony jest w kamerę o rozdzielczości 5 Mpix. Producent zapewnia, że wystarczy do rejestracji obrazu w jakości HD.

By w pełni wykorzystać możliwości aplikacji potrzebne jest połączenie z internetem. NavRoad wyposażono w układ Dual SIM na dwie karty SIM. Jest przystosowany do AERO2, więc można korzystać z darmowego Internetu a jednocześnie używać tabletu do rozmów telefonicznych poprzez kartę innego operatora sieci komórkowej. Wbudowany akumulator o pojemności 2600 mAh powinien wystarczyć na wiele godzin rozmów: nawet przez 210 minut.