• Tryb samochodowy Android Auto to opcja wyświetlania aplikacji z telefonu na ekranie w samochodzie
  • Android Auto jest standardowo zainstalowany w smartfonach z najnowszym systemem Android 10, w pozostałych należy ściągnąć aplikację
  • Oficjalna aplikacja Android Auto pojawi się w Polsce w ciągu najbliższych miesięcy

Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. Polskę wyprzedziły takie kraje jak: Boliwia, Chile, Gwatemala, Indie, Meksyk, Peru, Rosja, Urugwaj czy Wenezuela. Wszystkie wspomniane państwa otrzymały już oficjalne wersje Android Auto. My zaś (jak i nasi południowi sąsiedzi, czyli Czechy i Słowacja) czekamy ponad pięć lat, by móc legalnie korzystać z popularnego trybu samochodowego w smartfonach z Androidem. I jeszcze trochę poczekamy - Google obiecuje, że Android Auto pojawi się w Polsce w ciągu najbliższych miesięcy.

Tryb samochodowy Android Auto to możliwość replikowania wybranych aplikacji (np. Map Google, ostrzegacza Waze czy serwisów muzycznych jak Spotify) z telefonu na ekran w konsoli auta. Oczywiście, by wszystko funkcjonowało jak należy, potrzebujemy nie tylko odpowiedniego telefonu (smartfon z systemem Android nie starszym niż 5.0), ale także i właściwego radia w samochodzie. Ponadto potrzebna jest jeszcze aplikacja, której próżno szukać w polskim sklepie Play.

Część kierowców w Polsce już może korzystać z Android Auto bez potrzeby pobierania jakiegokolwiek programu (do tej pory radzono sobie ściągając plik .apk z różnych serwisów online). Wystarczy, że używają smartfona z Android 10, w którym fabrycznie wgrano funkcję trybu samochodowego. Wówczas wystarczy tylko połączyć smartfona z odpowiednim radiem multimedialnym, by włączyła się opcja automatycznej konfiguracji urządzenia (dostępne tylko na postoju).