Nawet banalny dowóz pizzy może zostać wykorzystany w testach samochodów autonomicznych. Za oceanem Ford wspólnie z siecią Domino’s Pizza rozpoczyna testy nowego sposobu dostaw zamówionej żywności.

Udział w eksperymencie wezmą losowo wybrani klienci sieci pizzerii w mieście Ann Arbor w stanie Michigan (nieopodal Detroit). Wystarczy, że za pośrednictwem aplikacji zamówią pizzę z dostawą we wskazane miejsce. Trasę przejazdu samochodu autonomicznego będą mogli śledzić w specjalnie zaktualizowanym programie Domino’s Tracker. Klienci otrzymają również wiadomości ze wskazówki gdzie znajdą samochód oraz kod do odblokowania specjalnego pojemnika z przewożoną pizzą. W ramach testów pizzę będzie można odebrać bezpośrednio z samochodu (żywność nie będzie dostarczana bezpośrednio pod drzwi, tylko na tyle blisko, na ile może podjechać pojazd).

Autonomiczne Fordy dowiozą pizzę. Nadzorowane będą jednak przez człowieka, który w razie problemów przejmie kontrolę nad pojazdem
Autonomiczne Fordy dowiozą pizzę. Nadzorowane będą jednak przez człowieka, który w razie problemów przejmie kontrolę nad pojazdem

Samochody Forda dowożące pizzę będą nadzorowane przez człowieka. Za kierownicą będzie siedział kierowca, który przez całą drogę będzie sprawował kontrolę nad pojazdem. Celem badań ma być w pierwszej kolejności sprawdzenie interakcji ludzi z autonomicznym pojazdem a nie samo zachowanie samochodu na drodze.