Oto dobra okazja by obejrzeć pracę instalatorów z warsztatu car audio podczas instalacji nagłośnienia w Volkswagenie Scirocco. Fachowcy z zakładu Audiotyme montowali system Alpine do samochodu demonstracyjnego japońskiej firmy. Początkowo samochód zarejestrowano w Niemczech, gdzie pozostawał do dyspozycji europejskiej centrali Alpine. Z czasem jednak tablice zmieniono na polskie.

Niebieskie Scirocco można zresztą oglądać w Polsce. Krajowy przedstawiciel Alpine odkupił bowiem auto od europejskiej centrali. Dzięki temu nie trzeba było wyjeżdżać na zagraniczne imprezy car audio by poznać bliżej ciekawy samochód demonstracyjny.

Instalacja: 7 dni i 7 nocy

Montaż nagłośnienia w Scirocco trwał 7 dni i nocy. Instalatorzy otrzymali zadanie jak najlepszego zintegrowania nagłośnienia z fabrycznym wystrojem samochodu. Nie licząc bagażnika uniknięto drastycznej przebudowy wnętrza. Ograniczono się do dopasowania stacji multimedialnej do deski rozdzielczej (konieczna była nieznaczna modyfikacja ramki wykończeniowej) i schowano głośniki w fabrycznych miejscach montażowych.

Dyskretne zmiany wnętrza dotyczyły jedynie wyglądu. Podczas montażu wymieniono bowiem fabryczną instalację: przewody głośnikowe zamieniono na produkty wyższej jakości. Konieczne było również przygotowanie instalacji zasilania dla nowych wzmacniaczy. A jak wyglądały prace można zobaczyć w galerii.