• NaviExpert dołącza do CarPlay. Program jest dostosowany do współpracy z radiem samochodowym w trybie przewodowym i bezprzewodowym
  • W trybie Apple CarPlay są już dostępne dwa programy nawigacyjne z Polski
  • Producent nawigacji zapowiada dodawanie kolejnych funkcji w ramach nadchodzących aktualizacji

Pora na kolejną aplikację nawigacyjną dostępną w trybie samochodowym Apple CarPlay. Do Apple Maps, Google Maps, Waze czy Sygic dołącza NaviExpert, który mieliśmy okazję testować jeszcze w ramach prób przed certyfikacją Apple. Tym samym w trybie CarPlay są już dostępne dwa programy nawigacyjne z Polski. Jako pierwsza dołączyła bowiem AutoMapa.

Katarzyna Przybylska z Telematics Technologies wyjaśnia: „W nowych autach wbudowany wyświetlacz multimedialny to już niemal standard. O ile jednak dokładność fabrycznie montowanych nawigacji pozostawia wiele do życzenia, a aktualizacje map są rzadkie i sporo kosztują, tak funkcja CarPlay umożliwia wygodne korzystanie z wybranych aplikacji z telefonów iPhone na samochodowym ekranie. Cieszymy się, że od teraz kierowcy mogą dzięki temu rozwiązaniu w równie wygodny sposób podróżować z nawigacją NaviExpert”.

NaviExpert w Apple CarPlay Foto: Tomasz Okurowski / Auto Świat
NaviExpert w Apple CarPlay

Aby skorzystać z NaviExpert w CarPlay należy pobrać najnowszą wersję programu, która powinna być dostępna do ściągnięcia od poniedziałkowego południa (29 kwietnia 2019 roku). Jednym z wymogów korzystania z funkcji CarPlay jest włączenie asystenta głosowego Siri. Navixpert powinien działać nie tylko przy przewodowym połączeniu, ale także bezprzewodowym (o ile dane radio samochodowe jest kompatybilne).

W ciągu najbliższych tygodni z pewnością warto sprawdzać dostępność aktualizacji w sklepie Apple. Producent nawigacji zapowiada bowiem dodawanie kolejnych funkcji takich jak m.in.: wyszukiwanie głosowe, zgłaszanie informacji o kontrolach czy wyświetlanie podpowiedzi co do właściwego pasa ruchu.