Opel udowadnia, że zaawansowane rozwiązania wcale nie muszą być zastrzeżone wyłącznie dla droższych samochodów wyższych klas. Nowy system Opel OnStar jest dostępny także w przystępnej cenowo, popularnej Corsie.

System ten pojawia się opcjonalnie w wersjach Essentia, Enjoy oraz Colour Edition w cenie 1950 zł. Osoby, które zamówią Corsę w odmianie Cosmo lub OPC, otrzymają OnStar bez dopłaty. Korzystanie z OnStar w Oplu Corsie nie wymaga żadnych dodatkowych opłat przez pierwsze 12 miesięcy.

Przez ten czas użytkownik ma bezpłatny dostęp do wszystkich usług przypisanych do Corsy, czyli m.in. funkcji odnajdywania auta w razie kradzieży, zdalnej diagnostyki, a także pomocy w awaryjnej sytuacji.

W przypadku aktywacji poduszek powietrznych będzie można liczyć na szybką pomoc dzięki współpracy centrum pomocy ze służbami ratunkowymi.

Kierowca Corsy może również bez dodatkowych opłat wspierać się pomocą konsultanta przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Z systemu Opel OnStar można również korzystać za pomocą specjalnej aplikacji na smartfony.

Materiał powstał przy współpracy z GM Poland