Opel reklamuje system OnStar jako osobistego asystenta kierowcy. Rozwiązanie najłatwiej docenić w razie awarii lub wypadku, gdy dzięki sprawnemu ustaleniu naszej lokalizacji operator może wysłać pomoc.

W OnStar każdy kierowca może w dowolnej chwili wyłączyć lokalizowanie. Wystarczy, że skorzysta z przycisku prywatności.Nie oznacza to jednak, że w jakikolwiek sposób ogranicza swoje bezpieczeństwo.

W przypadku gdy kierowca wyłączy funkcję lokalizacji zostanie ona przywrócona automatycznie tylko w ściśle określonych przypadkach. W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia operator będzie mógł zatem zlokalizować pojazd. Dane o położeniu są wówczas przekazywane służbom ratowniczym wysyłanym na miejsce zdarzenia. Podobnie w przypadku kradzieży, by poszkodowani mogli jak najszybciej odzyskać samochód.

W ramach OnStar gromadzone są wyłącznie dane użytkowników kluczowe do świadczenia usługi a także w związku z płatnościami w ramach przedłużenia abonamentu. W trakcie rejestracji klienta podawane są podstawowe informacje takie jak imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej oraz miejsce zamieszkania. Ponadto określany jest kontakt do osoby wyznaczonej do powiadomienia w przypadku wystąpienia określonych sytuacji awaryjnych (np. wypadku czy kradzieży). Dane osoby kontaktowej określa się fakultatywnie: właściciel nie ma obowiązku udostępniać kontaktu .

Materiał powstał przy współpracy z GM Poland