• Android auto i CarPlay łatwiej dostępne w nowej kolekcji sprzętu car audio marki Pioneer
  • Nowe stacje multimedialne z serii AVH w rozmiarze 2 DIN będą się wyróżniać wyposażeniem
  • Pioneer nie zapomina o radiu 1 DIN z wysuwanym ekranem. Jest nowy model

W sklepach można już znaleźć najnowszą kolekcję sprzętu samochodowego marki Pioneer. Nie zabrakło nowych stacji multimedialnych z serii AVH. W tym roku szczególnie imponują funkcjonalnością. Wystarczy bowiem tylko przewód USB, aby połączyć nowoczesny smartfon z najnowszą stacją multimedialną Pioneera. Dzięki temu można wiele zyskać. Z telefonu skorzystamy przede wszystkim w bezpieczny sposób nie narażając się na mandat i punkty karne za niewłaściwe korzystanie z komórki w trakcie prowadzenia samochodu. Ale to nie wszystko.

Pioneer AVH-Z2000BT
Pioneer AVH-Z2000BT

Nowe stacje multimedialne Pioneer obsługują takie rozwiązania jak Apple CarPlay czy Google Android Auto. A to oznacza, że możemy komfortowo korzystać z różnych praktycznych aplikacji z telefonu. Na dużym ekranie zobaczymy nawigację, menu telefonu wraz z książką telefoniczną, programy od odtwarzania muzyki oraz aplikacje najpopularniejszych internetowych serwisów muzycznych. Wśród nich nie zabrakło niezwykle popularnego Spotify z ogromną kolekcją muzyki.

W przypadku Android Auto Pioneer obsługuje także praktyczną aplikację Waze. Służy ona nie tylko do nawigacji, ale także wzajemnego ostrzegania kierowców przed utrudnieniami. Waze działa w wielu krajach świata, więc podróżując samochodem z zainstalowaną stacją multimedialną Pioneer wykorzystamy program także poza granicami Polski.

Pioneer AVH-Z3000DAB
Pioneer AVH-Z3000DAB

W tegorocznej kolekcji sprzętu nie zabrakło rozwiązań cenionych nie tylko przez miłośników marki. W standardowym wyposażeniu uwzględniono wysokiej jakości funkcje audio. Wśród nich jest zaawansowana korekcja dźwięku z przydatnymi funkcjami Auto EQ (automatyczny equalizer) oraz Time Alignment (dopasowanie czasowego opóźnienia sygnału do poszczególnych głośników w samochodzie).  Nie zapomniano także o funkcji Mixtrax, dzięki której lubione nagrania zostaną zmiksowane i wzbogacone o efekty opracowane w oparciu o profesjonalne urządzenia dla DJów.

Lista nowych modeli z serii AVH jest długa, by każdy mógł dopasować sprzęt do swoich upodobań. Znajdują się na niej takie modele jak AVH-Z2000BT, AVH-Z3000DAB, AVH-Z5000DAB, AVH-Z7000DAB. Trzy pierwsze to wersje wielkości 2DIN, czyli pasujące do powiększonych wnęk na radio samochodowe. Łatwo będzie je zainstalować w większości nowych modeli samochodów, w których opcjonalnie oferowane fabryczne radioodbiorniki z powiększonym ekranem. AVH-Z7000DAB to zaś propozycja dla tych, którzy korzystają z samochodów wyposażonych we wnękę 1DIN. Duży, 7 calowy ekran wysuwa się automatycznie z obudowy radia, dzięki czemu mimo mniejszej wnęki można korzystać z możliwie jak największego ekranu.

Pioneer AVH-Z5000DAB
Pioneer AVH-Z5000DAB

Pioneer zadbał o bogate wyposażenie. Już najprostszy model AVH-Z2000BT zawiera takie udogodnienia jak CarPlay, Bluetooth, USB, odtwarzanie plików FLAC, Mixtrax oraz zaawansowaną korekcję audio. Wersja AVH-Z3000DAB zawiera ponadto odbiornik cyfrowej radiofonii DAB/DAB+ oraz wejście dla drugiej kamery. W przypadku AVH-Z5000DAB dodano jeszcze obsługę trybu Android Auto oraz tryb aplikacji dla telefonów Apple. Pod względem wyposażenia AVH-Z5000DAB jest bliźniaczy ze stacją multimedialną 1 DIN czyli AVH-Z7000DAB.