Oto nowy, tani wideo rejestrator samochodowy. Jak tani? Kupisz go za niecałe 170 zł, lub taniej jeśli trafisz do sklepów internetowych, które mocno zaniżają ceny sugerowane przez dystrybutorów. A czego możesz oczekiwać w tak niskiej cenie? Z pewnością nie jakości na miarę kamer sportowych takich jak GoPro. Co zatem?

Tania kamera w wydaniu Prestigio to wideo rejestrator z niewielkim 2 calowym ekranem LCD. Całkiem praktyczne rozwiązanie, które ułatwia dokładne ustawienie kamery na szybie. Firma chwali się szerokokątnym obiektywem (pole widzenia 120 stopni). Deklarowana przez producenta wartość oznacza, że przy centralnym ustawieniu kamery obserwowane pole będzie wystarczająco duże.

Kamera może pracować w dwóch trybach: rejestracji filmów lub zdjęć. W pierwszym przypadku możesz liczyć na filmy w rozdzielczości nie większej niż 720p. Taka jakość powinna być wystarczająca do rejestracji różnych zdarzeń drogowych. W przypadku zdjęć do dyspozycji jest matryca 3.0 Mpx. Trudno oczekiwać więcej w tak niskiej cenie. Niemniej nawet niedrogie smartfony zwykle wyposażane są w matryce o większej ilości pikseli. Wbrew pozorom ilość pikseli nie oznacza, że wykonywane zdjęcia będą wyższej jakości. To wbrew pozorom nie jest takie oczywiste.

Kamera jest wyposażona w elektroniczną stabilizację obrazu. Co to oznacza? Spore szanse na obraz wolny od uciążliwych wstrząsów i zakłóceń. Prestigio chwali się też czterokrotnym zoomem cyfrowym. Na co dzień mało przydatne, gdyż zdjęcia czy filmy nagrane przy wykorzystaniu zoomu będą gorszej jakości.

W kamerze możesz wykorzystać karty pamięci o pojemności nie większej niż 32 GB. W przypadku wypełnienia karty najstarsze nagrania są automatycznie kasowane. Co ważne, nagrania zarejestrowane dzięki działaniu czujnika kolizji są chronione przed skasowaniem, więc nie utracisz istotnych danych.