Masz nowe Mini i kamerę GoPro? Możesz je połączyć ze sobą poprzez bezprzewodową sieć internetową. I sterować sportową kamerą poprzez dżojstik, kontroler czy pokrętło w samochodzie: nagrywać, pauzować i zatrzymywać (a ponadto wybierać tryb filmowania odpowiednio do warunków). Oraz oglądać obraz z kamery na ekranie w samochodzie. Kuszące? To sprawdź co jeszcze musisz zrobić i dokupić, by korzystać z pełnej funkcjonalności.

Prócz Mini i nowej kamery GoPro przyda się także iPhone. A wraz z nim bezpłatna aplikacja Mini Connected Ready. A to jeszcze nie koniec. Nowe Mini musi być wyposażone w odpowiednie radio i pakiet Connected. Odpowiednie radio to model Mini Visual Boost (dopłata jedynie 2200 zł) lub pokładowy system nawigacji Mini (dopłata ponad 3500 zł) lub Professional. A pakiet Connected musi być aktywny z każdym z wymienionych urządzeń.

Połączenie z kamerą odbywa się bezprzewodowo poprzez sieć WLAN. Wprawdzie nie znamy zasięgu sieci, ale raczej nie powinno być problemów ze stabilnością połączenia. Także wówczas gdy kamera jest zainstalowana na zewnątrz samochodu i przytwierdzona do karoserii.