Nie tylko dla niezdecydowanych. Oto krótki przewodnik przygotowany wspólnie z firmą President: rekomendowane radiotelefony oraz anteny. Propozycje nie tylko dla najbardziej wymagających, ale również produkty w bardzo przystępnej cenie.

President Jimmy II

Oto niedrogi i prosty w obsłudze model radiotelefonu. Wyróżnia się niewielką kompaktową obudową (125 mm x 45 mm x 170 mm). Łatwo go zmieścić w samochodach o niewielkich wnękach i płytkich miejscach montażowych.

President Jimmy II ASC
President Jimmy II ASC

Jimmy II jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu. Funkcje z których najczęściej korzysta się w czasie jazdy (ręczna regulacja blokady szumów, poziom głośności) można kontrolować za pośrednictwem dwóch wygodnych pokręteł. Zmiana kanałów odbywa się przy użyciu dwóch przycisków na przednim panelu. W gruszce zaś można sterować nadawaniem poprzez duży klawisz PTT. Jimmy II podobnie jak inne modele urządzeń President wyposażono w bardzo praktyczne rozwiązanie: układ ASC, czyli automatyczne wycinanie szumów, co znacząco poprawia komfort użytkowania.

Cena od ok 260 zł.

President Harry III

Oto jeden z najpopularniejszych modeli francuskiej marki. To już trzecia generacja udanego produktu. W porównaniu do poprzedników wyróżnia się znacznie powiększonym wyświetlaczem oraz ulepszonym systemem automatycznego wyciszenia szumów (ASC trzeciej generacji). Tak jak w innych modelach funkcję regulacji czułości można kontrolować płynnie przy użyciu potencjometru na przednim panelu. Pozostawiono również wygodne pokrętło do zmiany kanałów.

President Harry III
President Harry III

W modelu Harry III poprawiono także filtry przeciwzakłóceniowe oraz dodano komfortową gruszkę z zintegrowanymi przyciskami do zmiany kanałów. W urządzeniu zastosowano także automatyczny układ redukcji napięcia, dzięki czemu sprzęt można bez obaw podłączać do instalacji 12V jak i 24V.

Cena od ok.  580 zł

President Henry Classic

Prawdziwy klasyk. Szczególnie pod względem wzornictwa nawiązującego do niezwykle popularnych urządzeń drugiej generacji. Nowy model wyróżnia się poprawioną automatyczną blokadą szumów ASC oraz filtrem przeciwzakłóceniowym ANL.

President Henry - radio CB
President Henry - radio CB

Kluczowe funkcje sterowane są przy użyciu pokręteł. Ręcznie można kontrolować czułość odbiornika oraz blokadę szumów. Równie łatwo wybiera się zakres modulacji (przełącznik AM/FM). Henry Classic standardowo jest wyposażony w poręczną gruszkę z wbudowanym mikrofonem oraz dużym przyciskiem nadawania (PTT). Aby poprawić jakość dźwięku można zastosować dodatkowy głośnik. Odpowiednie wejście znajduje się z tyłu urządzenia.

Cena od ok. 450 zł

Anteny: President Montana  UP  i Wyoming  UP

Jaką antenę dobrać do radiotelefonów rekomendowanych przez President? Oto dwie propozycje polskiego przedstawiciela marki: modele Montana oraz Wyoming. Pierwszy z nich to wersja o długości 87 cm wykonana ze stali oraz włókna węglowego. Zintegrowana jest z podstawą magnetyczną o średnicy 120 mm (łatwo ją schować nawet do niewielkiego bagażnika bez obawy o uszkodzenie). Powinna bez problemu wystarczyć nawet przy nieco szybszej jeździe autostradą.

Anteny President: Montana UP i Wyoming UP
Anteny President: Montana UP i Wyoming UP

Model Wyoming (wykonany z włókna grafitowego) jeszcze łatwiej schować. Mierzy bowiem 68 cm długości. Jest wyposażony w przewód o grubości ok 3 mm, dzięki czemu bez problemu mieści w samochodach wyposażonych w podwójne uszczelki drzwi. Podstawa magnetyczna (silny magnes neodymowy) o średnicy 85 mm sprawdzi się również podczas szybszej jazdy autostradą  czy drogami ekspresowymi.

Ceny od ok: Montana UP ok 180   Wyoming  ok  140 zł

Materiał przygotowany we współpracy z firmą President.