• Dalej królują jasne barwy wykończenia kabiny i zaokrąglone fronty szafek. Zwykle wspomina się o tradycyjnych tkaninach, a nie o skórze
  • Na liście walorów nowych kamperów wskazuje się duże sypialnie, spore łazienki oraz kuchnie z dość dużymi lodówkami
  • Popularne kampery zwykle powstają na bazie Fiata Ducato, Forda Transita i Mercedesa Sprintera

Kamper czy przyczepa kempingowa to z pewnością w okresie pandemii całkiem atrakcyjne rozwiązanie. I z pewnością bardziej kuszące od ciasnej kwatery nad morzem, jeziorem czy w górach. Jest jednak jeden, dość istotny problem - koszty. Nowy kamper to dość spory wydatek. I choć prezentowane modele reprezentują bardziej przystępną klasę, to jednak trzeba liczyć się z tym, że w cenie zakupu nowego modelu możemy mieć choćby kawalerkę w centrum miasta. Równie dobrze można jednak wypożyczyć kampera, co oznacza koszt porównywalny z pobytem w bardzo dobrym, luksusowym hotelu za granicą i przelotem samolotem na miejsce.

Bez względu jednak na to dokąd wybierzemy się wygodnym samochodem, warto przyjrzeć się nowościom szykowanym na kolejny sezon. Być może trafimy na nowe konstrukcje w najlepszych wypożyczalniach. Oto czego możemy się spodziewać.

Producenci zwykle chwalą się tym samym - jak najlepszym wykorzystaniem przestrzeni. Nie inaczej jest w tym roku. Na liście walorów wskazuje się duże sypialnie, spore łazienki oraz kuchnie z dość dużymi lodówkami (nawet 177 litrów pojemności). W kwestii funkcjonalności zwykle wspomina się o pomysłowych aranżacjach łazienki, co oznacza możliwość np. schowania sedesu czy umywalki, by zwiększyć przestrzeń. Wskazuje się również obrotowe fotele przednie, by np. fotel kierowcy zamienić na miejsce przy stole.

Liczy się także wystrój. Stąd dalej królują jasne barwy wykończenia kabiny i zaokrąglone fronty szafek. Zwykle wspomina się o tradycyjnych tkaninach, a nie o skórze, która jest stosowana przede wszystkim w kamperach budowanych na bazie ciężarówek.

W naszej galerii nie zabrakło także projektu, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w zeszłym roku. W tym roku doczekał się jednak prestiżowej nagrody. Doceniono wzornictwo oraz pomysły na poprawę funkcjonalności (choćby powiększone drzwi wzorowane na tych, którymi wychodzi się z domu na taras). Szczegóły w galerii.