Konstrukcja Audi Cross Cabrio quattro to nic innego jak połączenie właśnie tych dwóch typów nadwozia. Niemieccy konstruktorzy zamknęli je w 4,62 m długości, 1,91 m szerokości i 1,63 m wysokości. Gabarytowo studyjny model ociera się o przedział Audi A6. Potwierdza to spory rozstaw osi, wynoszący 2,81 m.

Rozstaw osi pełni w tym modelu dwie istotne funkcje. Przede wszystkim pozwala na zwiększenie stabilności w prowadzeniu i lepszy rozkład masy, ale także zapewnia sporą ilość miejsca w środku auta dla czworga pasażerów. Nowatorski system otwierania drzwi z funkcją Easy-Entry, umożliwiający łatwiejsze wsiadanie do samochodu zarówno osobom z przodu jak i z tyłu.

Składany dach wykonany został z odpornego materiału. Proces jego składania trwa 17 sekund, a chowa się za tylnymi siedzeniami. Również siedzenia w Audi Cross Coupe quattro są wyjątkowe. Dzięki specjalnej formie pełnią właściwości aerodynamiczne dodatkowo wyciszając wnętrze podczas jazdy z otwartym dachem niwelując zawirowania powietrza.Ich konstrukcja została dodatkowo wzmocniona zwiększając bezpieczeństwo pasażerów podczas ewentualnego rolowania.

Stylistyka wnętrza jest równie futurystyczna jak sama koncepcja samochodu. Punkt centralny stanowi przeźroczysta deska rozdzielcza z okrągłymi elementami i narzędziami do obsługi samochodu.Po środku umieszczony została duży wyświetlacz MMI reagujący na dotyk, nawigacja została natomiast zintegrowana z dokładnymi mapami Google Earth. Jest jeszcze jedno bardzo ciekawe rozwiązanie, które Audi zapożyczyło prosto z aut rajdowych. Podczas podróżowania z otwieranym dachem pasażerowie mogą rozmawiać ze sobą za pomocą wbudowanego w system audio Intercomu.

A co pod maską? Dobrze znana między innymi właśnie z modelu Audi A6 Allroad 3.0 l. jednostka TDI o mocy 240 KM. Cross Cabrio quattro dzięki niej do setki przyspiesza w 7,2 s. i osiąga maksymalną prędkość 240 km/h. Silnik połączony został ze skrzynią automatyczną tiptronic o... ośmiu przełożeniach! quattro w nazwie auta oczywiście oznacza stały napęd na wszystkie cztery koła. Zapędy modelu do szybkiej jazdy mają studzić mocne hamulce z ceramicznymi tarczami.