Nowe Infiniti oferowane jest z 3-częściowym składanym dachem ze stali. Wnętrze dostosowane jest do charakteru kabrioletu. Unikalny, nowoczesny system audio Bose Open Air Sound, który przeznaczony jest specjalnie do otwartych samochodów, dynamicznie dostosowuje parametry dźwięku do hałasu panującego w czasie jazdy, prędkości oraz położenia dachu. Producent wyposażył ten model również w system klimatyzacji, który dostosowuje siłę nawiewu do warunków jazdy.

Do napędu tego pięknego auta posłużył silnik V6 o pojemności 3,7 litra i mocy 331 koni mechanicznych. Oferowane są dwie nowoczesne skrzynie biegów, do wyboru. Może to być 7-stopniowa przekładnia automatyczna sterowana elektronicznie, z możliwością zmiany biegów łopatkami przy kierownicy, bądź też 6-biegowa manualna skrzynia.

Od strony wyposażenia, japoński producent ma się czym pochwalić. W standardzie dostępna jest kamera cofania, która przekazuje na monitor obraz zza samochodu, nawigacja satelitarna z ekranem dotykowym, tempomat, system doświetlania zakrętów, a także wiele innych urządzeń ułatwiających prowadzenie i wpływających na bezpieczeństwo jazdy.

Infiniti G Convertible dostępny jest w dwóch wersjach: standardowej G37 Convertible oraz usportowionej G37S Convertible Sport 6MT, która wyposażona jest w 19-calowe felgi i specjalne opony, większe hamulce oraz odpowiednio zestrojone zawieszenie i układ kierowniczy.

Producent zaprezentował także specjalną limitowaną edycję G Convertible Premier Edition sprzedawaną wyłącznie poprzez ekskluzywny katalog Bloomingdale. Zbudowano jedynie 200 egzemplarzy tej wersji, a wyposażono ją w tapicerkę z czerwonej skóry i drzewa klonowego, 19-calowe, 9-ramienne felgi z lekkich stopów oraz elegancki czarny grill. Wstępne zamówienia na przyszłoroczną dostawę można składać już teraz.