W mediach motoryzacyjnych coraz głośniej o ogłoszonych i nieogłoszonych premierach na salon samochodowy w Genewie. Uwagę dziennikarze poświęcają także firmie Bertone, która boryka się z problemami egzystencjalnymi.

Jedną z ostatnich informacji, dotyczących spółki Bertone, jest komunikat Lili Bertone, który otrzymał sekretarz generalny genewskich targów. Przewodnicząca zarządu z politowaniem oznajmiła, że ze względu na restrukturyzację firmy w tym roku Bertone nie pojawi się na targach samochodowych w Genewie. Tak więc po pięćdziesięciu latach na tradycyjnym miejscu genewskich targów nie zobaczymy żadnego studium ze stylizowaną literą b.

Oprócz wyżej wymienionej informacji pojawiają się także spekulacje, że Bertone przygotowuje nowy samochód koncepcyjny o nazwie BAT 11. Studium ma wykorzystać technikę modelu Alfa Romeo 8C Competizione i nawiązać do trójki starszych konceptów BAT 5, BAT 7 i BAT 9 z pierwszej połowy lat pięćdziesiątych.

Zobacz także:• Reviglio: Bertone znów stanie na nogach• Właścicielem Bertone najprawdopodobniej zostanie Domenico Reviglio• Bertone na skraju bankructwa• Bertone: kryzys w centrum designu