Taką formą sprzedaży zamierza francuski producent rozpocząć wprowadzanie na rynek swojego najnowszego modelu samochodu. Auta będą dostępne na stronach internetowych niemieckich, francuskich i szwajcarskich, które poświęcone są temu projektowi. W taki sposób zostanie sprzedanych 500 egzemplarzy.

Do wyboru będą auta z silnikiem THP 200 i sześciostopniową przekładnią manualną i HDi 160 FAP z identyczną przekładnią oraz skórzaną tapicerką i luksusowym wyposażeniem. W ofercie znajdą się także słabsze silniki: VTi 120, THP 166 i HDi 110 ze skromniejszym wyposażeniem.

Citroën otwiera interaktywną stronę internetową, na której zainteresowani mogą zobaczyć i zamówić jedną z tych pięciu wersji. Jeżeli sprzedawca potwierdzi, to wówczas staniemy się jednym z pierwszych nabywców nowego modelu Citroëna DS4.

Zainteresowani Citroënem DS4 wciąż nie mają jego dokładnych danych technicznych. Podczas salonu samochodowego w Paryżu auto to było tylko eksponatem, a jego oficjalna premiera odbędzie się dopiero podczas międzynarodowego salonu w Genewie (marzec 2011). Model ten do sprzedaży w całej Europie trafi w lecie 2011 roku.