Auto Świat Wiadomości Targi Samochodowe Czy Fiat 500 made in America będzie lepszy?

Czy Fiat 500 made in America będzie lepszy?

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan

Jest już gotowa amerykańska wersja Fiata 500, którego oficjalna premiera odbywa się podczas Los Angeles Auto Show 2010

Czy Fiat 500 made in America będzie lepszy?
Auto Świat
Czy Fiat 500 made in America będzie lepszy?

Wersja sprzedawana w USA otrzyma mocniejszy silnik 1.4 MultiAir oraz nową sześciostopniową przekładnię automatyczną. Dostępna będzie też wersja z sześciostopniową przekładnią manualną. Nowe są oba zderzaki oraz bardziej miękkie zawieszenie. We wnętrzu pojawiła się deska rozdzielcza w stylu amerykańskim oraz specjalne uchwyty na kubki.

Fiat 500 będzie produkowany przez zakład Chryslera w meksykańskim mieście Toluca. Pierwsze samochody trafią do dilerów w grudniu 2010 roku. Będą to jednak jeszcze egzemplarze demonstracyjne.

Sprzedaż tego modelu w USA rozpocznie się w styczniu 2011 roku. Tym samym Fiat powraca do USA po 27 latach nieobecności.

Autor Lesław Sagan
Lesław Sagan
Powiązane tematy:
materiał promocyjny

Sprawdź nr VIN za darmo

Zanim kupisz auto, poznaj jego przeszłość i sprawdź, czy nie jest kradziony lub po wypadku

Numer VIN powinien mieć 17 znaków