Mamy już pierwsze zdjęcia. Na pierwszy rzut oka nowy Borgward przypomina Buicka, ale jak podkreśla producent , nie ma z nim nic wspólnego. Samochody obu marek mają do złudzenia podobny duży grill.

Nowy Borgward BX7 ma długość 4,7 metra i oferuje sporo miejsce dla siedmiu dorosłych osób. Egzemplarz, który zaprezentowany zostanie na stoisku podczas premiery światowej napędzany jest czterocylindrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem o pojemności skokowej 2.0 litra i mocy 224 KM, współpracującym z siedmiostopniową dwusprzęgłową przekładnią automatyczną. Auto ma napęd na cztery koła ze sprzęgłem dostarczonym przez BorgWarner.

We Frankfurcie nad Menem zobaczymy także wersję plug-in-hybrid oferującym łączną moc 401 KM. Wersja ta powstała z połączenia jednostki benzynowej o pojemności 2.0 l napędzającej przednią oś oraz silnika elektrycznego odpowiedzialnego za napęd tylnej osi.

Zgodnie z kontynuacją filozofii marki także nowy Borgward będzie oferował auta z bogatym wyposażeniem standardowym, które obejmuje najnowszej generacji systemy bezpieczeństwa z kamerami obejmującymi obszar 360 stopni wokół pojazdu. We wnętrzu zamontowano system multimedialny z 12,3-calowym wyświetlaczem.

Zgodnie z planem nowy Borgward BX7 ma trafić do sprzedaży w 2016 roku. Pierwszym rynkiem będą Chiny, a w Europie auto będzie dostępne od 2017 roku. Oczekiwana cena w Niemczech, to 26 tys. euro.