Morgan LifeCar ma dowieść, że samochód z zerowymi emisjami może przynosić wiele frajdy. Dwumiejscowy pojazd zbudowany na bazie modelu Morgan Aero Eight wyposażono w ogniwa paliwowe. Na projekcie brytyjska spółka współpracowała z firmami Oscar Automotive, QinetiQ, Linde AG i uniwersytetami w Cranfield i Oxford.

Szkielet auta tworzy zmodyfikowana rama modelu Aero Eight. Z tyłu zamontowano zbiornik wodoru, a ogniwa paliwowe znalazły swoje miejsce w tunelu centralnym, który ciągnie się wzdłuż całego auta. Energia elektryczna będzie napędzać cztery silniki elektryczne umieszczone w kołach. Morgan LifeCar będzie wykorzystywał także system rekuperacji energii kinetycznej i jej akumulację w kondensatorach. Energia zebrana w kondensatorach będzie wykorzystywana podczas przyśpieszenia. Zasięg dwumiejscowego coupe powinien wynieść 320 km.

Aluminiowe nadwozie studium LifeCar będzie łączyć futurystyczne szczegóły z klasycznymi liniami samochodów marki Morgan, nie zabraknie oczywiście tradycyjnej atrapy chłodnicy. We wnętrzu uwagę przyciągają siedzenia tworzone cienką drewnianą dyktą i pasami skóry, które płynnie nawiązują na deskę rozdzielczą. Chodzi nie tylko o ciekawe rozwiązanie stylistyczne, ale także dbałość o obniżenie masy auta.