Nowy Rolls-Royce Phantom Coupé zaprojektowano głównie z myślą o kierowcy. By zmienić nieco charakter auta wprowadzono wiele subtelnych, ale znaczących zmian. Auto jest na pierwszy rzut oka bardziej dynamiczne, jednak wciąż oferuje niebywały poziom komfortu, mający zapewnić tak kierowcy, jak i pasażerom niczym nie zakłóconą podróż. Ostre linie nadwoziapodkreślają potężną budowę auta i zachowują jego reprezentacyjny charakter. Klasyczne i ponadczasowe kształty samochodów marki Rolls-Royce zostały tu ujęte w sposób bardzo nowoczesny.

Pod maską modelu Phantom Coupé Rolls-Royce zamontował silnik V12 o pojemności 6,75 l. Jednostka generuje moc 460 KM, a maksimum momentu obrotowego wynosi 720 Nm. W porównaniu z kabrioletem Drophead Coupé nowy model otrzymał pojemniejszy zbiornik paliwa, co ma zapewnić większy zasięg. Szybki, przestronny, świetnie wygłuszony i łatwy w prowadzeniu samochód ma oferować taki stopień luksusu, by nawet po całodniowej podróży załoga nie czuła zmęczenia. Według zapewnień Iana Camerona, szefa biura designerskiego firmy Rolls-Royce, Phantom Coupé jest kwintesencją typowych właściwości samochodów Rolls-Royce. To połączenie nienagannego wykończenia i nietuzinkowych właściwości jezdnych.

Atrakcyjnym i wielce funkcjonalnym rozwiązaniem są drzwi otwierane przeciw kierunkowi jazdy. Mają one ułatwić wsiadanie, głównie na tylną kanapę. W końcu ten pierwiastek ma też wpływ na sztywność karoserii, gdyż dzięki w pełni zintegrowanemu słupkowi A Phantom Coupé jest najsztywniejszym modelem marki Rolls-Royce, który kiedykolwiek opuścił fabrykę. Chromowany grill oraz rama przedniej szyby, które po raz pierwszy pojawiły się w modelu 100EX, stają się znakiem rozpoznawczym także nowego modelu. Z tyłu znajduje się stosunkowo pojemny bagażnik. Dwuczęściowa klapa zapewnia bezproblemowy dostęp do 395 l przestrzeni bagażowej. Dolna część klapy po otwarciu może służyć jako praktyczna i wygodna ława dla dwu osób. Lekkie oraz bardzo wytrzymałe aluminiowe podwozie odpowiedzialne jest za niebywały komfort jezdny, świetną sterowność i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Oficjalna premiera ekskluzywnego Rolls-Royce Phantom Coupé odbędzie się 4 marca 2008 na 78. targach samochodowych w Genewie.

Źródło: Rolls-Royce