Jest to element strategii Chevroleta, który chce szybko powiększyć swoją niezwykle udaną rodzinę samochodów kompaktowych. Jej kolejny członek - nowy pięciodrzwiowy model - trafi do sprzedaży w marcu.

Najważniejsze cechy obydwu nowych modeli to doskonały wygląd zewnętrzny, świetnie wykończone wnętrze i nowy, jeszcze oszczędniejszy silnik benzynowy.

Dynamicznie wyglądający trzydrzwiowy Aveo dotrze do salonów europejskich dealerów w czerwcu tego roku. Kupujący będą mieli do wyboru dwa silniki benzynowe: o pojemności 1,2 litra i mocy 84 KM oraz o pojemności 1,4 litra i mocy 101 KM.

Rok temu podczas Salonu Samochodowego w Genewie byliśmy świadkami oficjalnego rozpoczęcia europejskiego konkursu „Młody? Twórczy? - Chevrolet!", skierowanego do uczniów szkół artystycznych.

Dziś, dwanaście miesięcy później, odwiedzający targi będą mieli okazję zobaczyć jeden z owoców tej udanej inicjatywy: hostessy na stoisku Chevroleta będą ubrane w stroje, które wyróżniono pierwszą nagrodą w kategorii Moda, jednej z pięciu ocenianych w konkursie. Ubrania zostały zaprojektowane przez 20-letnią Léę Schindler, studentkę Międzynarodowej Szkoły Mody ESMOD w Lyonie (Francja).